O zmierzchu

Tłumaczenie: Zuzanna Byczek
Cykl: Tajemnica wodospadu (tom 28)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Skumringstimen
romans, saga norweska
Amanda

Trzech brutalnych przestępców krąży po okolicy, budząc strach mieszkańców. Ich celem jest Erik Bordi, którego chcą się pozbyć. Okazuje się też, że i Vigdis zagraża swemu mężowi. Mika tymczasem wierzy, zHamish Macbeth i śmierć bezwstydnicy znalazł sposób na zniesienie klątwy. A ponieważ Amalie odgrywa ważną rolę w tej sprawie, jedzie nad jezioro, by ją odnaleźć. - Spójrz, Amalie - odezwał się...

- Spójrz, Amalie - odezwał się w pewnym momencie i wskazał ręką na jezioro. - Niebo odbija się w wodzie. Jak tu pięknie.
Amalie popatrzyła i uśmiechnęła się z zachwytem. Słońce chowało się właśnie za horyzontem i ostatnie promienie oświetlały lustro wody złotoczerwonym blaskiem.
- To prawda - przyznała.
- Wkrótce wieczór. Powinniśmy spacerować teraz po plaży i całować się do upojenia.
Nagle jednak czar prysł: w ich stronę zmierzał Mika i rzekł:
- Poznałem starą magiczną formułę, która być może pozwoli zdjąć klątwę. Mam nadzieję, że zechcecie mnie wysłuchać.

źródło opisu: Ringer Axel Springer, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie