poezja polska, Leśmian
rafal11235

źródło opisu: brak

źródło okładki: www.kroliczajama.pl

Aleksandra | 2016-11-16

Leśmiana lubię od dawien dawna, ale dość fragmentarycznie - uważam, że jego wiersze są... nierówne. Niektóre zachwycają, inne zaś płoszą czytelnika, wrzucając go w wir pytań: "Ale dlaczego, panie Leśmianie, dlaczego w taki sposób pan o tym napisał?".

W tym tomiku czytelnik znajdzie dużo ładnych słów, starannie (lub mniej) poukładanych w zwrotki. Osobiście tego poetę cenię za fakt, że jego dzieła, to takie króciutkie, "soczyste" opowiadania. Nie zawsze ładne i zgrabne... często z rymami, które aż proszą się o przyklejenie łatki "częstochowskich"... Wydaje mi się jednak, że jest to poezja, w którą warto się "wczytać" i wgryźć - dla słowotwórstwa (tutaj ładnie wyśpiewany przykład --> https://www.youtube.com/watch?v=_lq2AZYjgZk), dla barwnych historii i wreszcie, a i może przede wszystkim - dla siebie (siebie tam w środku).

Lycan | 2016-10-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ukochane

Często wracam do tych wierszy, często sięgam po więcej. Można by sądzić, że powinnam się już przyzwyczaić, przywyknąć. Że magia opadnie. A ja wciąż, niezmiennie, irytująco i głupkowato, po przeczytaniu losowego fragmentu nie jestem w stanie powiedzieć na jego temat nic poza mruczącym, rozwlekłym: "Taaaaa-aaaak...".