Masques

Okładka książki Masques Patricia Briggs
Okładka książki Masques
Patricia Briggs Wydawnictwo: Ace Books Cykl: Sianim (tom 1) fantasy, science fiction
Sianim (tom 1)
Ace Books
2010-09-28
2010-09-28
9780441520992

Książka przypadła mi do gustu. Mamy tutaj ratowanie świata, magię i magiczne istoty, miłość kruszącą mury powstałe podczas nieszczęśliwego dzieciństwa itp.

Alalorn opuściła dom rodzinny chcąc uniknąć pęt społecznych wiążących wysoko urodzoną kobietę. Została najemnikiem, a potem szpiegiem. Podczas jednej z misji uratowała z pułapki wilka. Dopiero znacznie później dowiedziała się, że był to Wilk - zmiennokształtny, który przestał widzieć cel życia. W miarę jak się poznawali, Alalorn jeden po drugim niszczyła mury otaczające serce Wilka, wzniesione dla samoobrony wobec nieszczęśliwego dzieciństwa. Tylko czy zdoła znieść je wszystkie, zanim będzie za późno? Wilk i Alaron są jedyną szansą ludzi na pokonanie czarnego maga i uratowanie świata. Nie pomaga im fakt, że ów mag zaklęciem przekonał większość do swojej dobroci i każda wypowiedziana niepochlebna opinia o nim naraża na niebezpieczeństwo ze strony otaczających osób.

Ogólnie polecam, bardzo przyjemnie się czytało.

Masgues jest o dziewczynie ,która jest zmienną i szpiegiem pomaga jej przyjaciel Wilk. Oboje przyłączają się do zbiegłego króla, którego pragnie zniszczyć potężny mag.
Książka dobra ,tylko zbyt dużo opisów i szczegółów, przez co trudno się czyta w szczególności początek (do ok 40tej strony),ale potem fajnie się rozkręca. Tą serię można zacząć od 3 części, nie powiązanej z bohaterami tj. When Demons Walk znacznie lepiej wprowadza do serii

• 2015
  • Paranormal romance