Śledztwo w sprawie Pana Boga

papier
joly_fh
6,44 (9 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Kto odpowiada za istnienie świata? Głównym podejrzanym jest Bóg.

Horodeński przedstawia nowych świadków i nowe dowody, które mogą nas przybliżyć do rozwiązania odwiecznej zagadki.

Przeszukując archiwa fizyków i kosmologów, kognitywistów, genetyków oraz badaczy procesu ewolucji, pokazuje, jak wiele zmieniło się w naszym rozumieniu świata w ciągu ostatnich stu lat.

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2013

źródło okładki: www.wab.com.pl

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Amarcord | 2013-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2013

Tytułowe śledztwo jest raczej chwytem marketingowym i pretekstem do dokonania szybkiej przebieżki po osiągnięciach współczesnej nauki.
Nie znaczy to że książki nie warto przeczytać - bo warto, zwłaszcza że jest krótka, w sam raz na jeden lub dwa wieczory - aby odświeżyć i ułożyć w głowie pewne fakty.
Niestety kilkakrotnie odniosłem wrażenie, jakby autor ślizgając się po przedstawianych teoriach próbował troszkę popisywać się swoją wiedzą przed czytelnikiem.
Osobiście muszę przyznać że nie słyszałem do tej pory o eksperymencie związanym z Globalną Świadomością i jest to coś, co naprawdę warte jest zainteresowania.
Nie polecam zatwardziałym materialistom spod znaku Dawkinsa, gdyż zapewne cały wywód potraktują oni jako podpadający pod kategorię "Boga-Zapchajdziury".
Natomiast polecam wielbicielom Sama Harrisa, którzy nie uznając religii nie ignorują jednak spraw związanych z transcendencją, metafizyką i duchowością.

jedutyzdi | 2013-12-15

pierwsza część ekstra, druga cześć trochę, że się tak wyrażę proistnieniu Boga, co mi osobiście przeszkadzało, bo jeśli śledztwo ma mieć jakikolwiek sens - to musi być bezstronne czyż nie?
Ogólnie polecam! Bardzo ciekawa pozycja próbująca zebrać do kupy wspólczesną wiedzę "o krańcach poznania"

black-fox | 2014-12-30

Kalendarium literackie
  • Alexandra Adornetto
    23. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jerzy Stuhr
    68. rocznica
    urodzin
    ...nie można z pychą mówić: mam szczęście! Nic mi nie będzie! Ej... A może do wczoraj je miałeś? A już dzisiaj go nie masz? Skąd to wiesz? I za każdy dzień tego szczęścia trzeba podziękować. Bo życie to jest takie pole minowe. Przeszedłeś kawałek? To podziękuj. I zrób następny krok. Jeden. Nie puszc... pokaż więcej
  • Samuel P. Huntington
    88. rocznica
  • Philip Carlo
    66. rocznica
  • Jesper Juul
    67. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, k... pokaż więcej
  • Ryszard Henryk Kordek
    51. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    13. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku