Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe

Wielka Litera
2013-09-25
2013-09-25
reportaż

Ta książka to taki składak reportaży, felietonów i opowiadań opisujących dziennikarstwo do kuchni. Napisana jest w specyficznym stylu, który osobiście mi odpowiada. Bez ukrywania swoich poglądów, sympatii i antypatii. Książka ta jest również świadectwem zmian, jakie zaszły w Polsce i na świecie w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Autor obserwuje i komentuje zjawiska społeczne, polityczne, kulturowe i gospodarcze, które miały wpływ na jego życie i pracę. Niektóre z nich są pozytywne, inne negatywne, a jeszcze inne zaskakujące lub absurdalne.

Jak zwykle super !

Jak zwykle super !

Festiwal bumeriady, ale fajosko, swojsko, z alkoholem, potem koniem i tytoniem i dowcipasem. W sumie anegdotki całkiem całkiem, jednak pękłam przy zachwytach nad kibicami Legii. Przepraszam bardzo, ale opisywać bandytów napastujących niewinnych ludzi, reprezentujących w ten sposób mój kraj i moje miasto w innym kraju, opojów, prostaków jakby byli nieszkodliwymi pasjonatami. No nie. Może to i mięsista anegdota, ale najdalsza od mojego pojmowania przyzwoitości. Na szczęście.

Ok, dobrze się czyta! Ciekawe przemyślenia autora.

Ok, dobrze się czyta! Ciekawe przemyślenia autora.

Trzeba przetrwać początek, gdzie są reportaże z afrykańskich wojen. Kiedy już chciałem dać sobie spokój z tą książką, okazało się że coś tu zaczyna się dziać i potem było już tylko lepiej.
Niektóre reportaże mogłyby wyjść pod nazwiskiem np. Clarksona i nikt by się nie zorientował. Humor, słowotwórstwo i prześmiewanie patologiczyn zachowań to niewątpliwie zalety tego audiobooka, która jest naprawdę świetnie przeczytany

Autobiografia przeplatana najciekawszymi, zdaniem autora, felietonami, które zasługują na przypomnienie oraz uwiecznienie. Okazuje się, że im większy dystans czasowy, tym lepsza cenzura – to znaczy felietony z poprzedniego stulecia oraz te z początku dwudziestego pierwszego wieku są wybrane z większym pietyzmem niż te napisane całkiem niedawno. Moimi faworytami są wspomnienia autora z czasów, gdy był korespondentem z rejonów działań wojennych a także opowieść o podróży na mecz wraz z kibicami Legiuni ze szwedzką drużyną. Rewelacja. Natomiast eseje dotyczące spraw współczesnych dotyczą głównie rozgrywek politycznych i po pewnym czasie stają się męczące. Sam autor jawi się jako osobowość interesująca, posiadająca własne zdanie, a co więcej wypowiadająca je głosem zdecydowanym i pewnym. Nie boi się mieć innych poglądów niż większość i potrafi je uargumentować. Jednakże czasami czytelnik może odnieść wrażenie, że kontra pana Mellera w stosunku do poczynań i słów współczesnych prawicowych polityków, to w rzeczywistości takie rozgrzeszanie siebie. Usprawiedliwianie tego, że jednak na nich głosuje i daje im w ten sposób swoje poparcie. Natomiast biografia daje nadzieję rodzicom dzieci niepokornych, że mogą wyrosnąć z nich ludzie ciekawi i przenikliwi.
Niewątpliwym plusem tej książki jest to, że nie czyta jej autor. Natomiast lektor świetnie wczuł się w rolę i słuchanie to prawdziwa przyjemność.

sprawnie napisane felietony, w tym awanturniczo - przygodowe. idealna na urlop

sprawnie napisane felietony, w tym awanturniczo - przygodowe. idealna na urlop

Bardzo dobre reportaże awanturnicze poprzetykane felietonami, które początkowo potraktowałem jako wypełniacze objętości, aby po wysłuchaniu całości stwierdzić, że cieszę się, że je przeczytałem i poznałem ciekawą postać autora.

Zbiór felietonów autora z Polityki, Wprost i Newsweeka. Napisane z dużym humorem, trafnie oddające atmosferę, która panowała gdy były pisane. Lekkie pióro autora, sprawia, że nawet o trudnych tematach, czyta się z przyjemnością. Jest tu i polityka i Sport i władza i pieniądze. Dla każdego coś miłego. Polecam

Powiem tak: "fajnie się to czyta". Lubię lekkie, moze trochę w tym przypadku przydługawe, pióro Pana Marcina.
Ps. wiem, że "lekkie pióro" trochę mierzi Pana Marcina, ale dlaczego chłop miałby mieć....lekko😊

• Audiobooki
  • Reportaż