Zdobyć serce Carol

Seria: Gwiazdy Romansu
Wydawnictwo: Harlequin
The courtship of Carol Sommars
Lenka8891

Alex często umawia się na randki. Chce się ożenić, ale tylko z kobietą, którą zaakceptuje James, jego nastoletni syn. Gdy poznaje Carol, matkę najbliższego przyjaciela Jamesa, jest nią od razu oczarowany. Kilka razy zaprasza ją na randkę, jednak Carol zawsze zdecydowanie odmawia. Po nagłej śmierci męża postanowiła, że już nigdy nie wyjdzie za mąż. Od tego czasu unika mężczyzn. Nie zamierza robić wyjątku dla Aleksa, chociaż on bardzo jej się podoba. Mimo to Alex z uporem walczy o zdobycie jej serca. Wtajemnicza w swój plan syna, a także najbliższych Carol…

źródło opisu: Arlekin - Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2011

źródło okładki: http://www.harlequin.pl

Mak | 2014-03-24

Książka idealna na zimowe wieczory. Na pochwałę zasługuje nieco inny schemat fabuły. Postawa Alexa odbiega od większości Harlequinów, gdyż od początku jest on pewien swoich uczuć i nie boi się do tego przyznać.

Zazwyczaj Harlequiny oparte są na jednym schemacie:
Zakochana do szaleństwa kobieta, ukrywająca swoje uczucia, bo boi się odrzucenia. I facet, który jest z nią z jakiegoś przyzwyczajenia, może jakieś sympatii, albo po prostu chce się zabawić lub osiągnąć własne cele. Uparcie broni się przed miłością, w przekonaniu, że on nigdy w życiu się nie zakocha. I nagle, pstryk, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, dostaje olśnienia, że jednak to co czuje, to miłość.

Uważam, że taka fabuła jest dość „oklepana” i cieszę się, że trafiłam wreszcie na coś innego.

Polecam!!

nietoperzyca | 2016-12-01