Córka Światła

Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
9788320555288
izabela

„Córka Światła”, debiut książkowy Alicji Cichockiej, adresowany jest do rówieśników Autorki – młodzieży gimnazjalnej i licealnej. To powieść fantasy, w której główna bohaterka, starając się pozostawać sobą w zmieniających się okolicznościach, walczy o prawa jednostki i społeczeństw do bycia wolnymi, do zachowania tożsamości narodowej. Jest to także książka o przyjaźni, poświęceniu dla sprawy, o fascynacji drugim człowiekiem z jego szlachetnością ale także słabościami.

Więcej informacji oraz książka do zakupienia:

źródło opisu: http://www.lsw.pl/?p=productsMore&iProduct=2

źródło okładki: http://www.lsw.pl/?p=productsMore&iProduct=2

Wagabunda | 2014-01-18
Przeczytana: 2013 rok

Z pewną taką nieśmiałością zabierałam się do tej książki - bo nie mój target, skoro nastolatki w niej górą . Czy warto było ...? Warto. Udany debiut i mam nadzieję że na debiucie się nie skończy :) Książka fajna, dobra w odbiorze. Jest przygoda , tajemnica, zwroty akcji .Dla mnie może momentami za gwałtowne :P ale logicznie zazębiające całość. Minusy - ja zdecydowanie dałabym inną okładkę :D

Sabina | 2014-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2014

Przeczytałam tą książkę, ponieważ znam jej autorkę. Byłam na początku trochę sceptyczna, ale później wciągnęła mnie ona do reszty. Polecam wszystkim którzy lubią świat magi. Na pewno się wam spodoba!

Po przeczytaniu jej bardzo kojarzyła mi się z Darami Anioła, bo:
1.jest dziewczyna, która tak na prawdę nie wie kim są jej biologiczni rodzice,
2.ma w sobie moc, o której nie wiedziała,
3.ona ma największą moc, bo jej rodzice byli kimś,
4.to ona jest wybawicielką ludzi dzięki swojej mocy,
5.nie wiedziała, że ma moc, ale podczas walk wychodzi bez szwanku(zazwyczaj) i ratuje wszystkich!

No dobra ale książka jak na debiut jest dobra, nie narzekajmy. Był pomysł, może troszkę źle z jej realizacją, ale czytało się gorsze książki XD Ale ogólnie skrót książki: Ivy to adoptowana dziewczyna. Prowadzi normalne życie, ma fajną siostrę, cudowną przyjaciółkę, czego chcieć więcej? No ale wszystko co dobre kiedyś się kończy... Gdy główna bohaterka jest u swojej przyjaciółki, do domu przylatuje nagle chmara nietoperzy, która chce zabrać wisiorek Ivy(jedyną pamiątkę po jej biologicznych rodzicach)oczywiście walczy o niego i przenosi się w dziwne miejsce,w którym jest osoba w pelerynie, z którą...

InnyŚwiat | 2014-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2014

Z początku nie wiedziałam o czym jest ta książka - na odwrocie nie było żadnego opisu. Skoczyłam na głęboką wodę i zaczęłam czytać. Okazało się, że to bardzo przyjemna książka, którą lekko się czyta. Jedyne, do czego mogę się przyczepić to zbyt mało uczuć ( jak dla mnie ). Przyjemnie czytało się tę chudą książkę (miała zaledwie nieco ponad 180 stron).

Luna | 2015-12-07
Sair | 2015-09-20