Książka "Moja mama ma raka" ma pomóc zarówno dzieciom, jak i dorosłym odnaleźć się w nowej sytuacji życiowej budzącej lęk i poczucie zagrożenia. Autorka przekazuje niezbędne informacje na temat choroby nowotworowej prostym, zrozumiałym dla małego Czytelnika językiem. Żartobliwy ton książeczki pozwala dziecku lepiej zrozumieć, co się wokół niego dzieje, i nabrać niezbędnego dystansu do choroby.

Książka przeznaczona dla dzieci od lat 5, otrzymała bardzo pozytywną opinię psychologa dziecięcego i onkologa.

Mecenasem wydania książki jest Fundacja Kredyt Banku i Warty – Razem możemy więcej, a Partnerem Wielka Kampania Życia – Avon kontra rak piersi.

1 zł z każdego sprzedanego egzemplarza książki zostanie przekazany na Wielką Kampanię Życia - Avon Kontra Rak Piersi. Program społeczny, którego celem jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi oraz uświadamianie kobietom, że wcześnie wykryta choroba jest wyleczalna i że one same powinny zadbać o swoje zdrowie.

źródło opisu: Agencja Edytorska Ezop, 2007

źródło okładki: http://ezop.com.pl/produkty-dla-dzieci,produkt,moja-mama-ma-raka

Róża_Bzowa | 2018-05-24
otoja | 2018-05-27
SP1 | 2018-05-26
Skierka | 2018-01-18

Nieobliczalne oblicza mamy

Przed wami subiektywny przegląd najpiękniejszych, moim zdaniem, książek dla dzieci o mamie – nowych i tych nieco starszych. Mam nadzieję, że zainspiruje was do własnych poszukiwań i pozwoli na beztroskie oddanie się dziecięcej lekturze - w celach poznawczych, oczywiście.