jasmina

Kiedy pojawiły się pierwsze fragmenty Biblii w języku polskim? Czy były to jednocześnie pierwsze teksty religijne? Jak je publikowano? Odpowiedzi w kolejnej powieści pt. "Kryptonim Wirydarz" - książka w przygotowaniu. Planowane wydanie: styczeń 2014 r.

źródło opisu: http://amososkarajchel.blogspot.com/

źródło okładki: Wydawca

ZapomnianaBiblioteka | 2015-05-08

Amos Oskar Ajchel jest jednym z kilkunastu autorów, którzy podjęli wyzwanie i postanowili zmierzyć się z legendą „Pana Samochodzika” Zbigniewa Nienackiego. Dzięki temu w 2014 r. pod szyldem wydawnictwa „Warmia” ukazała się jego powieść „Lwy ze Starej Wody” będąca 123 tomem serii w charakterystycznych, czarnych okładkach. Jak sam jednak przyznał w wywiadzie dla Forum Miłośników Pana Samochodzika - nie jest zwolennikiem kontynuacji.Główny nurt jego twórczości stanowią natomiast powieści przygodowe osnute wokół tematyki biblijnej oraz literatury staropolskiej.

Więcej na:

Ivlivs | 2017-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Kiedyś zmuszono mnie, bym chodził do szkoły, a tam nauczył się czytać i pisać. To pierwsze - choć też niełatwe - miało być użyteczne w życiu.
Powiedziano mi też: "Książki, to jak przyjaciele, a przyjaciół trzeba szanować i na nich uważać". I uważałem - od tamtego czasu. Wiem, że przyjaciel nie wyrządza szkód, a dobra książka nie rujnuje, nie psuje, lecz buduje. Dlatego polecam treści i fabułę przedstawioną przez Amosa.

J-R | 2017-10-01
Przeczytana: 21 września 2017

Niby jest to opowieść o zabawnych "ogrodnikach"; najbardziej podobało mi się spulchnianie ziemi dwa metry w głąb.
Natomiast to, co mnie najbardziej zaskoczyło, to wplecione w akcję fakty o narodzie, po którym dziś mało kto spodziewałby się takiego sukcesu kilka wieków temu - w porównaniu z Polską i uwzględniając obecną kondycję tego narodu w tym względzie. Więcej nie powiem, przeczytaj samodzielnie :)
I opisy realiów przedwojennej Łomży są świetne, lubię czytać o małych miasteczkach bardziej niż o molochach duszących ludzi.

Anna | 2015-12-14
Przeczytana: 20 listopada 2015

Choć mogę porównać tylko dwie z kilku książek autora, to "Kryptonim Wirydarz" oceniam lepiej niż "Latopis...". Choć może pod względem zawartych w nim ciekawostek historycznych i językowych Wirydarz wypada gorzej, to jest to książka bardzo poprawiająca nastrój! Czyta się ją szybko i gładko; a odtworzenie atmosfery przedwojennej Polski udało się autorowi wybitnie! Jest to książka, która nastraja bardzo optymistycznie i jest pełna humoru! Polecam!!!

Staszek | 2017-11-08
Przeczytana: 15 czerwca 2016

Zakończenie podobało mi się choć z trudem przechodziłem przez drobiazgowe dialogi mieszkańców przedwojennej Łomży. Dysputy mieszkańców dworku w Alcunach i przemyślenia głównego bohatera - pierwsza klasa. Podoba mi się klimat utrzymany w (...) kolejnej części. Prowincja, stare księgozbiory, wino, czerwona herbata, ludzie oddani pasji do Biblii i książek w ogóle. Wiedza merytoryczna na temat przekładów Biblii - bezcenna

iwa | 2016-02-12

Kto by się spodziewał że ten zagadkowy tytuł kryje w sobie tak prozaiczne wydarzenie jak zjazd ogrodników. Ale to nie wszystko - jak zwykle w książkach A.O. Ajchela i za tym kryje się zagadka ze szczyptą chumoru. Mnie się podobała - zachęcam do przeczytania.

Borowiecki | 2016-09-13

Na ogrodnictwie znam się lepiej ;-) Za to jestem pełen uznania dla konstrukcji powieści, poczucia humoru i sposobu przekazania wiedzy. Dzięki tej książce polubiłem kotlety (kto przeczytał - zrozumie).

Magdalena | 2015-12-22
Przeczytana: styczeń 2015

Swietna ksiazka. Bardzo zabawna. Przypomina filmowanie tamtej wspolczesnosci. Czyta sie szybko i przyjemnie

ania | 2016-09-04

Przypuszczam że podczas lektury tej książki Łomżyniacy widzą te miejsca.A kiedy chodzą po swoim mieście dostrzegają szczegóły których wcześniej nie zauważa.

rafinat | 2017-01-23
Na półkach: Przeczytane, 2017