Z pamiętnika pewnego Świerszczyka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja świerszczyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nowa Era
7 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
9772081524102
świerszczyk, pamiętnik
Ella

Pamiętnik Bajetana Hopsa pomaga dzieciom rozwiązywać wszystkie małe, duże i wielkie problemy. Najlepiej, jak to możliwe. Z wrażliwością i wyobraźnią. Bo, jak mawia Bajetan, „dobrze wychowany Świerszczyk lata wysoko. Jak mama i tata”. Zalety Bajetanowego pamiętnika: rozwijanie wyobraźni, kształtowanie wrażliwości, wspomaganie pracy z tekstem poprzez rozwijanie słownictwa i poprawności...

Zalety Bajetanowego pamiętnika: rozwijanie wyobraźni, kształtowanie wrażliwości, wspomaganie pracy z tekstem poprzez rozwijanie słownictwa i poprawności składniowej, zarówno dzięki opowiadanej historii jak i zadaniom znajdującym się na każdej stron, zachęcającym dzieci do aktywności (np. Policz wszystkie wielkie litery na tej stronie. Pomóż sobie wodząc palcem po tekście; Czy już kiedyś podróżowałeś? Dokąd?; Spróbuj zrobić gwiazdę – na rękach lub z papieru).

„Czytanie dobrze działa na rozum i chroni od kataru”.
Świerszczyk, Bajetan Hops

źródło opisu: www.nowaera.pl

źródło okładki: www.nowaera.pl

Zania | 2017-01-01

Bajetan Hops to rezolutny świerszczyk, który wiedzie życie bardzo podobne do naszych pociech. Ma więc wiele zwykłych, i nie zwykłych przygód. Pokazują one dzieciom jak sobie radzić w różnych sytuacjach, uczy o różnych tradycjach i zwyczajach. Książka przydatna każdemu.

Bohaterem tej książeczki jest świerszczyk - Bajetan Hops i jego koledzy z klasy - owca, krokodyl, koń, świnia, a nawet smok - cała menażeria. Wszystkie mają oryginalne imiona. Nie mogłyśmy żadnym sposobem rozszyfrować jakim zwierzątkiem jest Fiubźdyk :))) - no ale kim by nie był imię ma rewelacyjne - moja córka nie mogła przestać się śmiać :)
Każdy rozdział jest oddzielną przygodą Bajetana i "ekipy".
Świetnym pomysłem są umieszczone na każdej stronie zadania do wykonania dla dziecka typu: zachrząkaj jak świnka, powierć się na krześle, opisz jak wyglądałaby potworna kanapka z pomidorem czy wymień trzy rzeczy za które siebie lubisz. Dzięki temu czytanie jest jednocześnie świetną zabawą dla dzieci i rodziców.
Fajna sprawa!

Shirin | 2016-04-24