Opowieści niezmyślone dawne i nowe. Wspomnienia literackie. Tom 2

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Opowieści niezmyślone dawne i nowe. Wspomnienia literackie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
jagarkar

Niniejsza edycja "Opowieści niezmyślonych" - obejmująca wspomnienia pisarza wydane drukiem przez WL w r. 1969, a poświęcona głównie czasom dzieciństwa i młodości, artystycznym środowiskom Krakowa i Warszawy w dwudziestoleciu oraz okupacyjnym przeżyciom pisarza i odbudowywaniu życia w pierwszych latach powojennych - została poszerzona o nie publikowane dotąd w formie książkowej partie wspomnieniowe.
Mówi w nich autor o swej działalności penklubowej i związanych z nią podróżach zagranicznych do USA, Brazylii, Japonii, na Wybrzeże Kości Słoniowej, do krajów skandynawskich i in., a także o kontaktach z wybitnymi pisarzami, uczonymi i mężami stanu, które dowodzą, jak wielu mamy w świecie sympatyków naszego kraju, naszej kultury i historii.
Jest Rusinek narratorem bezpretensjonalnym i obdarzonym poczuciem humoru, nie stroni od anegdoty, chętnie też wyprawia czytelnika z sal kongresowych w cudzoziemską codzienność, wprowadzając go w mikroklimaty obcych środowisk.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 1975w

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Miśka | 2013-08-31