Przetrwać Belize

Wydawnictwo: Znak Literanova
GROM, szkoła przetrwania, Belize
literatura faktu
joly_fh

Prawdziwa opowieść GROM-owca o sztuce przetrwania w dżungli – środowisku, gdzie człowiek ma najmniejsze szanse na przeżycie. Na tych stronach znajdziecie krew, pot i humor. Poczujecie niesamowite zmęczenie i niewiarygodną satysfakcję, jakich można doznać tylko wtedy, gdy w zielonym piekle uda się wyciąć maczetą drogę dla siebie i swojego oddziału. Jako operator GROM-u Naval brał udział w...

Jako operator GROM-u Naval brał udział w wielu misjach. Kiedy nocami patrolował ulice Bagdadu, bezustannie czyhało na niego niebezpieczeństwo. Jednak nawet te doświadczenia nie mogły go przygotować na to, co zobaczył w położonym na krańcu świata Belize. Południowoamerykańska dżungla to miejsce, gdzie dla człowieka niebezpieczne jest niemal wszystko – jadowite węże i pająki, boleśnie kłujące rośliny i błoto, które może pochłonąć każdego.

Tylko ta książka zabierze was w podróż w miejsce, z którego trudno jest wrócić żywym.
Oprowadzi po nim człowiek, który poznał sekrety sztuki przetrwania w ekstremalnych warunkach. Podzieli się też praktycznymi radami, jak... dać sobie radę w każdej sytuacji. Mało tego, Naval zainspiruje was, żeby ruszyć się z kanapy i stanąć do walki z własnymi słabościami.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2013

źródło okładki: www.znak.com.pl

Małgorzata Balcerzak | 2019-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2019

Przetrwać Belize jest to książka Navala zupełnie inna niż pozostałe jego publikacje. Nie opowiada tutaj o wojskowych realiach ani o życiu na misji a o szkoleniu w dżungli. Nie doświadczamy tu prawie żadnych zagadnień militarnych lecz opis przeżytej przygody podczas tego treningu. Naval w tej książce pierwszy raz pisze również o miejscu w którym był z turystycznej strony co wypada tutaj bardzo dobrze. Książka ta jest prostsza w czytaniu niż jego pozostałe dzieła. Czyta się szybko i miło

Ignac | 2019-06-19

Jestem pod wrażeniem. Styl autora idealnie pasuje do opisywania takich przygód, lekki, klimatyczny ale i soczysty. Da się wczuć w te wszystkie problemy z jakimi człek spotyka się w dżungli. Po prostu kawał solidnej książki - choć głownie podróżniczej.

Nortstar | 2018-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2018

Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie. Pan Naval napisał ją swobodnie i z humorem. Bardzo miło spędzam czas czytając o jego treningu w dżungli i o samym Belize. Warto po nią sięgnąć.

Mr_Darcy | 2018-08-02

Naval 'Przetrwać Belize'

Kolejna książka byłego komandosa GROMu. Tym razem przenosimy się z Nim do małego państwa w Ameryce Środkowej. Misja pełna deszczu, błota i dżungli. Opisana w bezpośredni, 'chłopski' sposób.
7/10

mary-rose bookoholic | 2018-07-21

To jest pierwsza moja książka pisana przez polskiego pisarza. Jest genialna.
Cieszy mnie bardzo styl pisania autora. Sama tematyka wojenna jest bardzo intrygująca, wariacko napisana, momentami rozśmiesza.
Napewno sięgnę bo inne książki jego autorstwa i Wam, szanowni czytelnicy, również polecam, nie samą książkę, lecz wszystkie dzieła tego pisarza. Żaden inny pisarz (mężczyzna) nie jest w stanie dorównać jego arcydzieł.
Myślę, że Wy również go polubicie :)

Adrian Stolarczyk | 2018-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2018

Czytałem opinie zarzucające Navalowi, że książka ta jest "poradnikiem skauta", bo zamieścił w niej np. listy wyposażenia niezbędnego do przetrwania w dżungli. Podejrzewam, że takie podejście mają ludzie, którzy największy kontakt z dziką naturą mają na kanale Nat.Geo., a w książce o jednostkach specjalnych doszukują się tolkienowskich opisów przyrody. Tego w niej nie ma. A co jest? Jest upór człowieka w dążeniu do celu wbrew przeciwnościom losu i przyrody oraz wskazówki dla ewentualnych kolejnych ekip zołnierzy, nabierających doświadczenia w przetrwaniu w innych warunkach klimatu, fauny i flory - tak na wszelki wypadek.

Bartosz | 2018-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2018

Książka średnia w jakości... Tematyka ciekawa, niestety ani jakiś wielkich ciekawostek nie znalazłem, ani styl nie jest jakiś powalający... Ogólnie można przeczytać, szczególnie dla miłośników służb specjalnych...

Kasia Kordeczka | 2018-06-23
Przeczytana: 31 maja 2018

'Przetrwać Belize' to druga książka Navala, operatora GROM-u, żołnierza najbardziej elitarnej formacji wojsk specjalnych w Polsce, a także najbardziej docenianej na świecie - jak to mówią Amerykanie - jeśli akcja to tylko z GROM-em. Był on na niejednej misji, np. w Libanie czy w Afganistanie, uczestniczył w wielu spektakularnych akcjach 'firmy'.

Powyższa książka to typowy pamiętnik, dziennik ze szkolenia szturmowców GROM-u w Belize. Państwo to leży w Ameryce Środkowej, panuje tam wilgotny klimat równikowy. Jak nie trudno się domyśleć, sześcioosobowa grupa polskich żołnierzy została wysłana w najtrudniejszy możliwy teren.

Na 'zgrupowanie' w dżungli dotarli również: Anglicy, Niemcy, Czesi, Kanadyjczycy, Kenijczycy, Norwegowie, Austriacy, Irlandczycy, Filipińczycy czy też Gurkhowie. Oczywiście wszyscy należą do wojsk specjalnych swojego kraju. Autor książki przedstawił nam każdą obecną tam nację ze swojego punktu widzenia, co jest bardzo ciekawe, bo raczej rzadko kto ma okazję...

Kasia Kordeczka | 2018-06-23
Przeczytana: 31 maja 2018

'Przetrwać Belize' to pierwsza książka Navala, operatora GROM-u, żołnierza najbardziej elitarnej formacji wojsk specjalnych w Polsce, a także najbardziej docenianej na świecie - jak to mówią Amerykanie - jeśli akcja to tylko z GROM-em. Był on na niejednej misji, np. w Libanie czy w Afganistanie, uczestniczył w wielu spektakularnych akcjach 'firmy'.

Lukasz | 2018-06-10
Przeczytana: 12 czerwca 2018

Według mnie mniej ciekawsza niż Ostatnich gryzą psy.