Mamusiu, czy będziesz mnie dalej kochać?

Tłumaczenie: Jagna Zarzeczna-Szewczyk
Wydawnictwo: Welpol Adventure
Mum, How Will You Still Love Me?
jkmb

Historia ta dotyka trudnego dla dzieci doświadczenia, a mianowicie konieczności podzielenia się miłością mamy z innymi. Miś przeżywa wstrząs, kiedy dowiaduje się, że jego mama jest w ciąży. Jest bardzo smutny i obawia się, że nie starczy dla niego maminej miłości.

źródło opisu: Welpol, 2011

źródło okładki: zdjęcie autorskie

nieperfekcyjnie | 2017-08-08
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

W życiu wielu dzieci nadchodzi pora na podzielenie się rodzicielską miłością. Jednym przychodzi to łatwiej, a innym trudniej, jednak najważniejsze jest podejście rodziców i uświadamianie starszakowi na każdym kroku, że jest i będzie kochane.

Pewnego dnia Mały Miś zauważa, że jego Misiowa Mamusia zmieniła się - więcej śpi, nie da rady biegać, szybko się męczy i ma duży brzuszek. Okazuje się, iż jest w ciąży, co nasuwa masę wątpliwości Małemu Misiowi, który martwi się, czy mamusia nadal będzie go kochać.

Ta ciepła i urocza opowiastka pokazuje, że pojawienie się drugiego dziecka zmienia wiele w rodzinnym życiu, ale niekoniecznie na gorsze. Misiowa Mama przekazuje swojemu synkowi, iż dziecięcy płacz to oznaka niemożności wyrażenia swoich uczuć w inny, bardziej komunikatywny sposób. Faktycznie maluchy nie potrafią wielu rzeczy, ale właśnie od tego mają starsze rodzeństwo, aby pokazało im wszystko....

olamiz | 2017-07-26
Katarzyna_Es | 2016-07-04