Martynka w ogrodzie

Wydawnictwo: De Agostini
Martine embellit son jardin
bajki, martynka
Amanda

Przygody znanej wszystkim dzieciom, sympatycznej Martynki.
"Tata kupił na wsi dom z ogrodem. Dom jest już odnowiony. Trzeba zająć się ogrodem. A to nie jest żaden malutki ogródek-krasnoludek, tylko wielki, porządny ogród".

źródło opisu: De Agostini, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

julka | 2015-05-03

Praca to poważna sprawa i ja jestem zdania,że każde dziecko powinno pomagać w domu,a zawsze może okazać sie to całkiem przyjemne.

vicky690 | 2014-11-10
Przeczytana: 2003 rok

Postanowiłam wystawić wysoką ocenę tej niewielkich rozmiarów książeczce ze względu na wspomnienia.
Nie sposób zapamiętać wszystkie tytuły z serii "Martynka" jakie udało mi się przeczytać, ale to dzięki nim i świetnemu autorowi nauczyłam się czytać i zaszczepiła się we mnie ogromna chęć do czytania.
Jako mała dziewczynka wraz z mamą chodziłam regularnie do miejscowej biblioteki i pożyczałam "Martynkę". Gdybym tylko miała okazję chętnie podziękowałabym autorowi za to, że teraz jestem taką miłośniczką książek.

Kiti | 2013-08-06

Marcel Marlier, Gilbert Delahaye to autorzy wspaniałej serii o Martynce, która jest na polskim rynku już od kilkunastu lat.

Martynka wraz z rodziną przeprowadziła się do nowego domu i musieli zająć się zagospodarowaniem ogrodu. Wymagał on różnych prac remontowych, a także rozporządzenia, gdzie co posadzić. Jak poradziła sobie z tym mała bohaterka?

Ta część pomaga małym ogrodnikom zrozumieć do czego służą sprzęty oraz jak można posadzić rośliny, aby ładnie rosły w ogrodzie. Ta część podobała mi się tak samo, jak poprzednie. Sama mam działkę, więc książeczkę przeczytałam z przyjemnością.

Całość została napisana w sposób prosty, ilustracje były wyraziste, ładne, idealne. Bardzo mi się one podobają w każdej czytanej przeze mnie historyjce o Martynce. Za każdym razem równie długo je podziwiam.

Seria nie jest mi obca, gdyż zaznajamiam się z nią już od czasów mojego dzieciństwa. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że pomimo upływu wciąż jest aktualna i cieszy się niesłabnącą...