Sekret Picassa

Tłumaczenie: Karolina Jaszecka
Wydawnictwo: Bellona
joly_fh

Leo Vidal, barceloński dziennikarz śledczy, dostaje kuszącą propozycję od niejakiego Steinera, tajemniczego marszanda sztuki nowoczesnej z Sitges. W ciągu siedmiu dni ma odnaleźć zaginiony obraz Picassa. W rzeczywistości nie ma dowodów na to, że obraz naprawdę istnieje. Ale jeśli zostanie odnaleziony, wart będzie fortunę. Dziennikarz wyrusza w podróż, w czasie której przeżyje wiele zaskakujących przygód i pozna niezwykłych ludzi. Kiedy wreszcie dociera na oznaczone miejsce, czeka na niego ktoś, kogo się nie spodziewał. Czy zaprowadzi go do bajecznej fortuny?

źródło opisu: Bellona, 2013

źródło okładki: www.ksiegarnia.bellona.pl

BarbaraB | 2019-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2019

Wątki bardzo ciekawe, szczególnie jeśli człowiek interesuje się malarstwem Picassa.

Lidka | 2018-03-19
Przeczytana: 16 marca 2018

Niby temat ciekawy, niby coś tam się dzieje, ale...coś mi jednak nie pasowało. Książka dłużyła mi się niemiłosiernie pomimo niewielkich gabarytów.
Poszukiwanie obrazu, który nie wiadomo czy istnieje jest dla mnie mocno naciągane. Kiedy minęło tyle lat od śmierci Picassa nagle współcześnie miałby ktoś odnaleźć brakujące dzieło.
Uważam,że można czas przeznaczyć na nie co ciekawszą lekturę niż "Sekret Picassa". Sięgając po nią czynisz to na własne ryzyko ;)

Kuba Kołodziejczyk | 2017-05-26
Przeczytana: maj 2017

Literatura bardzo slabej jakości. Przeszkadzalo mi m.in. To, ze narrator powtarza ciągle to samo, takze ma się wrażenie, ze traktuje czytelnika jak kogoś, kto nie rozumie, co czyta.
Szkoda czasu.
PS. Jesli faktycznie jest to bestseller, to chyba dlatego, ze byl sprzedawany po zlotowce ;)

Wiesława | 2017-02-12
Przeczytana: 24 lutego 2017

Jak dla mnie szkoda czasu. Naiwna.

Megan | 2015-11-02

Całkiem przyjemnie się czytało choć czasami bohaterowie i zdarzenia wydawały się dziwne. Nie wykluczone, że sięgnę po inne tytuły tego autora.

Kasia | 2015-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2015

Szczerze powiedziawszy książka niesamowicie mnie znudziła, co może być również efektem tego ze do pasjonatów malarstwa raczej nie nalezę. Fabuła jak dla mnie szalenie nudna, chociaż trzeba przyznać ze nie jest przewidywalna przynajmniej w niektórych momentach. Książkę powiem szczerze przeczytałam do konca tylko i wyłącznie dlatego ze chciałam ja skończyć a nie dla tego ze mnie zaciekawiła, być może to również dlatego ze pierwszy raz miałam w dłoniach utwór tego autora. Jedyne co mi się podobało to opowiadanie umieszczone pod koniec ksiązki zatytułowane "Wodnik".
Co do całości książki przyznaję, że pomysł na książkę ciekawy, ale jego rozwinięcie całkowicie mnie rozczarowało. Dziwne motywacje bohaterów do działania, których chwilami nie rozumiałam, a nawet drażniły mnie ich zachowanie i strasznie irytowało.

SamanthaClaire | 2015-07-09

Książkę tą wypatrzyłam w Biedronce, podczas niedawnej promocji ( książki za 4, 99 zł ). Jest promowana jako "światowy bestseller", ale w Polsce chyba nie cieszy się dużą popularnością. Przykuła moją uwagę swoim tytułem, a po przeczytaniu opisu nie miałam wątpliwości co do jej zakupu. Niedługo potem zabrałam się za jej czytanie.

Bohaterowie tejże powieści momentami zachowywali się tak dziwnie, że po prostu nie mogłam zrozumieć, dlaczego postępują tak, a nie inaczej. Szczególnie główny bohater i jeszcze pewna postać, której imienia czy odegranej roli nie będę wspominać, by Wam tutaj przypadkiem nie zaspoilerować. Postępowali tak absurdalnie, że miałam ochotę krzyczeć "Hej, przecież jesteś dorosły! Znajdź jakieś inne wyjście z tej sytuacji, niż takie postępowanie". Właśnie przez to bohaterowie niekiedy mnie irytowali swoim szczeniackim i prostackim zachowaniem. Uff, wyrzuciłam to z siebie.

Czytając, odniosłam wrażenie, że pozycja ta przypomina bardziej opowiadanie niż powieść,...

Agnieszkaok | 2014-03-17
Przeczytana: 06 marca 2014

Podobne do "Pana Samochodzika"