Tłumaczenie: Tadeusz Evert, Halina Evert
Wydawnictwo: Egmont Polska
1 096
joly_fh

Inne wydania

Pollyanna to historia rezolutnej dziewczynki, która po śmierci ojca trafia na wychowanie do chłodnej, despotycznej ciotki, panny Polly Mimo tragedii jedenastolatka zachowuje pogodę ducha. Swojej „gry w radość” – dostrzegania we wszystkim pozytywnych aspektów – uczy dorosłych. Wkrótce bawią się z nią nawet najsmutniejsi ludzie w miasteczku.Cudowna opowieść o tym, jak wielką siłę kryje w sobie prostota.

Romantyczna to seria książek, do których wraca się z sentymentu i z zachwytem, które towarzyszą w stawaniu się kobietą, a ponadczasowe wartości przekazują klasycznym językiem dzieł literatury.

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2013

źródło okładki: www.egmont.pl

Pollyanna dla mnie to nie ksiąka nie utwór, to dziewczynka która dzięki temu że tak a nie inaczej patrzy na świat, widzi to piękno o którym zapominamy, pozwala cieszyć się nam ze zwykłych spraw, i nie załamywać gdy staje się nieszczęście. Bo wszystko ma drugą stronę tę dobrą a przynajmniej lepszą. I gdy w prezencie dostaniemy drewniane kule dla tych co są chorzy, nie przejmujmy się że nie dostaliśmy lalki czy perfum albo skarpet, kule ostatecznie nie są nam potrzebne, nie jesteśmy chorzy. Możemy je komuś podarować. A za nie dostać te skarpety:-)
W każdym razie Pollyannę czyta się szybko i przyjemnie. Jest mowa o wartościach, które są nie tylko piękne ale i potrzebne by budować lepsze społeczeństwo, by czuć się ze sobą lepiej.
Może jedna książka ludzi nie zmieni, ale pozwoli nam marzyć o szczęściu, a tak miło jest marzyć, wtedy się żyje jak to mówi Pollyanna. Ożyło więc miasteczko, czy nam też chce się żyć?
Polecam, moja ocena to 9/10.

Beata | 2015-05-25

Przeczytane dawno temu i potem jeszcze wiele razy:) Dzięki Pollyannie ja też częściej mam "szklankę w połowie pełną" (niż "w połowie pustą"!). W każdej sprawie staram się widzieć i pamiętać o jaśniejszej stronie. To naprawdę działa.

MountainTobacco | 2014-04-06

Pollyanna to niezwykle pozytywna opowieść, bez której nie wyobrażam sobie własnego dzieciństwa podobnie, jak bez Ani z Zielonego Wzgórza... Do dzisiaj posiadam tę książeczkę z cudownymi piórkiem wykonanymi ilustracjami Antoniego Uniechowskiego. Pollyanna to chyba jedna z najbardziej znanych i sympatycznych dziewczynek na całym świecie! Warto poznać Pollyannę i jej sposób patrzenia na świat!!!

kiniaa_zak | 2015-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Po raz pierwszy ogarnęła mnie tak silna chęć powrotu do lektur czytanych mi jeszcze przez mamę, że nie potrafiłam jej się oprzeć. Powieść wchłonęłam w dwa wieczory i nie żałuję. Choć wciąż mam dość mieszane uczucia... Z jednej strony czuję wielki sentyment do wielu książek z dzieciństwa i cieszę się, że mogę do nich powracać, a z drugiej- nagle na mojej półce książek "do przeczytania" znalazło się kilkanaście pozycji literatury dziecięcej i młodzieżowej...

Historia oczywiście bardzo prosta i przewidywalna, lecz nie pozbawiona mądrego morału. Cieszę się, iż na te kilka godzin mogłam się zanurzyć w ten biało-czarny, nieskomplikowany świat. Nauka, którą po kilkunastu latach mogłam odkryć na nowo jest nie tyle przydatna, co niezbędna! Każdy powinien poznać grę w zadowolenie i stać się jej uczestnikiem... zdecydowanie za często narzekamy!

Trudno jest mi oceniać książki pisane dla znacznie młodszego grona, jednak zapamiętałam ją jako niezwykłą i dalej będę się tego trzymała :)

FannyBrawne | 2016-03-12

Jedna z najważniejszych dla mnie książek. ,,Pollyannę" przeczytałam po raz pierwszy w drugiej lub trzeciej klasie podstawówki i od tej pory ją uwielbiam. Jest wspaniała!

Jedenastoletnia Pollyanna po śmierci ojca zamieszkuje u surowej i niezbyt sympatycznej ciotki Polly. Oschłe traktowanie i brak pobłażliwości nie złamią jednak dziewczynki. Pollyanna ma bowiem swoją grę, która polega na doszukiwaniu się we wszystkim dobrych stron. Dziewczynka okaże się prawdziwym promyczkiem dla mieszkańców swojego miasteczka, ale czy uda się jej znaleźć drogę do serca ciotki?

,,Pollyanna" to idealna lektura dla dziewczynek, nastolatek i dorosłych. Pogodna, optymistyczna i ciepła historia o tym, że we wszystkim można znaleźć dobre strony. Historia, mimo swojej pozornej naiwności, daje nadzieję i rozwesela. Postacie są wspaniałe. Pollyanny nie sposób nie pokochać, pozostałe osoby, które zmieniają się pod wpływem gry dziewczynki, mają swoje tajemnice i unikatowej charaktery. Relacje Pollyanny i...

tvinge | 2014-08-29

Piękna, dodająca otuchy opowieść o dziewczynce, która w każdym, nawet najbardziej krzywdzącym wydarzeniu potrafiła odnaleźć pozytywną iskierkę.

Wspaniałe wspomnienie z dzieciństwa.

violabu Toczytam | 2015-08-09
Przeczytana: 2004 rok

Pollyanna bardzo przypomina Anię z Zielonego Wzgórza. Dziewczynka jest tak samo radosna, dobra, sympatyczna. Książka niesie przesłanie: "Don't worry, be happy" ;-) Jest to naprawdę pozytywnie nastawiająca książka dla dzieci i młodzieży. Dorosły czytelnik zauważy jednak, że konieczność radości na siłę (nawet wobec śmierci bliskiej osoby) nie zawsze wychodzi na zdrowie. Człowiek musi czasem mieć możliwość uzewnętrznienia smutku. Oby tylko było to sporadyczne i w wyjątkowych przypadkach! Ogólnie jednak gloryfikacja optymizmu nie może być przeze mnie oceniona jako niewłaściwa. Do przeczytania dla smutasów, aby tchnęli w życie więcej uśmiechu.

Słyszałam już wiele razy, że "Pollyanna" treścią przypomina "Anię z Zielonego Wzgórza". Trudno mi się ustosunkować do tego zważywszy, że książkę o Ani Shirley nigdy nie przeczytałam do końca. Aż wstyd się przyznać, ale strasznie mnie nudziła, a poza tym wtedy jeszcze nie lubiłam czytać książek... dawne czasy. Pollyannę zaś przeczytałam jednym tchem na cieplutkich wakacjach. Zafascynowała mnie historia małej dziewczynki, która mimo nieszczęść, które ją spotkały, nie przestaje walczyć. Walczy o szczęście i nigdy z jej twarzy nie gaśnie uśmiech. Tylko brać z niej przykład. Wspaniała książka. Polecam.

Reading_is_sexyy | 2011-06-25

Najtwardsi wzruszają się przy tej książce...
Historia małej sierotki, która lubi grać w grę, żeby ze wszystkiego się cieszyć...
Ehh... piękna...

kamyk576 | 2014-03-27
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Tą książkę dostałam jako nagrodę w III klasie podstawówki. Od pierwszej strony mi się spodobała,polecam.

Ebooki perfect do nauki!

Od dziś do niedzieli w e-księgarni ebooki.allegro trwa atrakcyjna promocja na ebooki dwujęzyczne do nauki angielskiego. Cena jednego egzemplarza to 6,90 zł.