Ava Gardner

Tłumaczenie: Mariusz Berowski
Wydawnictwo: Axis Mundi
joly_fh

Światowa premiera rozmów z Avą Gardner, legendą Złotej Ery Hollywood i filmów noir, ikoną piękna, femme fatale. „Nihilistka, hedonistka i buntowniczka. Tańczyła, piła i paliła w swoim życiu za kilka osób; inspirowała artystów; w życiu przeżyła więcej trudnych scen, niż na ekranie – stąd jej mądrość”. Nie znosiła wywiadów, zaufała jedynie Grobelowi.

źródło opisu: Axis Mundi, 2013

źródło okładki: http://www.axismundi.pl/

Marta | 2013-10-12
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 23 września 2013

Kobiety ją podziwiały, mężczyźni jej pożądali. Hemingway nazywał ją „córeczką”, Fred Astaire prosił do tańca. Wystąpiła w ponad pięćdziesięciu produkcjach filmowych. Miała świat u swych stóp, a jednak nie mogła zrozumieć powodów swojej popularności. Kto? Ava Gardner!

„Ze wszystkim, co zrobiłam, nie miałam nic wspólnego. Nigdy nie zrozumiałam, dlaczego byłam taka sławna”.

Lawrence Grobel, znany i uznany dziennikarz amerykański, który dla wielu pozostaje mistrzem dziennikarstwa i prawdziwym specjalistą od wywiadów z gwiazdami, opublikował swoje rozmowy z aktorką Avą Gardner – legendą Złotej Ery Hollywood. Niewielkich rozmiarów tomik kusi już na pierwszy rzut oka swoim perfekcyjnym wydaniem. Sama zawartość jest jeszcze bardziej fascynująca!

Najbardziej zachwycił mnie osobisty tom tych rozmów, co jest tym bardziej niezwykłe, że Ava chroniła swoją prywatność, nie lubiła opowiadać o sobie, unikała dziennikarzy. Zaufała tylko Grobelowi. A może w 1988 roku, na dwa lata przed śmiercią,...

anamorphosee | 2015-05-23
Na półkach: Przeczytane, 2015

Pamiętam jak będąc dzieckiem zapytałam mojej babci, jaka jest jej ulubiona aktorka, a ona odpowiedziała Ava Gardner. Ava Gardner - a któż to taki? Dzisiaj wspominam to z sentymentem, gdyż Ava oczarowała mnie nie tylko swoją urodą, swoimi rolami, wypowiedziami ale również czymś nie do opisania, co sprawia że dany człowiek staje się czymś obiektem uwielbienia.

kobielka | 2014-08-19
Przeczytana: sierpień 2014

Ale jakże żałuję, że stron książki nie było więcej. O wiele, wiele więcej.

Lawrence Grobel w duecie z bohaterką zachwycił mnie i urzekł tym, co wydobył ze wszystkich rozmów i przeżyć z Avą. Prywatna aura intymności i niesamowicie spisana historia nie tylko onieśmieliła mnie, ale też zachęciła i wciągnęła. Zatem "zapraszam!"...
I gorąco polecam - nie tylko dla miłośników biografii i Avy Gardner.

Mary | 2015-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2015

Nigdy nie widziałam żadnego filmu z Avą, przeczytałam tę książkę, bo lubię biografie i pomimo, że nic o niej wcześniej nie słyszałam zaciekawiła mnie i dobrze mi się czytało.

syla | 2016-01-07
Rudzielca | 2015-12-02