Religia, wiara, aksjologia, dobro, zło,
religia
Wieszczy

Ks. Konstanty Michalski z zapałem wgłębiał się w tajemnice wiary i w dzieje własnego narodu. Połączenie cierpień z wielkością, jakie spostrzegał okiem teologa i historyka, skłoniły go do zajęcia się tematem heroizmu. Miał przekonanie, że potężniejszy jest w sercu ludzkim pęd do dobra, aniżeli do zła, i dlatego o bestialstwie mówi tylko ubocznie, jako o tym, co jest cieniem jasnych i promiennych stron w historii jednostek i społeczeństw.

źródło opisu: Częstochowskie wydawnictwo diecezjalne 1983

źródło okładki: Częstochowskie wydawnictwo diecezjalne 1983

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!