O wielokulturowości monokulturowego Wrocławia

Wydawnictwo: Azymut
sally1x1

O wielokulturowości monokulturowego Wrocławia to monografia podejmująca temat aktualnie obecny w dyskursie publicznym — o wielokulturowości stolicy Dolnego Śląska można bowiem przeczytać i usłyszeć w lokalnych mediach, deklarują ją przedstawiciele elit, przekonani są o niej wrocławianie. Autorki, w oparciu o analizę danych urzędowych, wyników jakościowych wywiadów swobodnych przeprowadzonych z mieszkańcami Wrocławia oraz tych pochodzących z ilościowego wywiadu zrealizowanego techniką CATI, podjęły próbę opisania i wyjaśnienia fenomenu wrocławskiej wielokulturowości. W zgromadzonym materiale badawczym poszukiwały odpowiedzi m.in. na następujące pytania: czym jest wielokulturowość i jak definiują ją wrocławianie; jak przedstawia się zróżnicowanie etniczne struktury społecznej Wrocławia oraz co jest podstawą wrocławskiej wielokulturowości i jak jest ona waloryzowana przez wrocławian.

źródło opisu: azymut.pl

źródło okładki: azymut.pl