Odchodzimy spełnieni : o miłości i śmierci

Tłumaczenie: Zenon Mazurczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "BH, Biblioteka Hellingerowska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czarna Owca
Entlassen werden wir vollendet
Oljum

Autor – mistrz krótkich rozważań, odpowiada na istotne pytania dotyczące ludzkiego życia. Te praktyczne odpowiedzi pomagające żyć lepiej, mądrzej, bardziej po ludzku, Hellinger przeplata sentencjami tworzącymi uporządkowaną całość. 12 tematów, m.in.: harmonia, dobro i zło, dusza, szczęście i nieszczęście, głupota, religijność, życie i śmierć, zaplata we wzór głębokiej księgi, pełnej mądrości oraz przesłania dotykającego spraw ostatecznych, i w tym sensie pierwszych: pożegnania i pojednania. Szczególne miejsce w książce zajmuje wykład Judaizm w naszej duszy, szukający odpowiedzi na pytanie o korzenie antysemityzmu.

Teksty zebrane w niniejszym tomie przyszły do mnie w ostatnich latach. Pozostają bardzo blisko ziemi, z niej czerpią siłę. Dojrzewały powoli niczym późny owoc. Częściowo są odpowiedzią na zadawane mi pytania, częściowo zaś narzuciły mi się same i musiałem je tylko zapisać. Są one też pożegnaniem, bez tęsknoty, jak fajrant po skończonym dniu pracy. Dodałem do nich opisy kilku ustawień z ostatnich prowadzonych przeze mnie warsztatów. Ustawienia pozwalają zobaczyć to, o czym mówię w tekstach.
Bert Hellinger

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

Kamil Nebula | 2013-12-31

Intrygujące podejście do starzenia się i umierania. Warto przeczytać, ale zalecam zachować duży sceptycyzm w stosunku do tez autora.