Porządki pomagania, czyli Jak, kiedy i komu skutecznie pomagać

Tłumaczenie: Barbara Wyczesany
Wydawnictwo: Czarna Owca
Ordnungen des Helfens : ein Schulungsbuch
Olga

Porządki pomagania to książka skierowana do osób zawodowo zajmujących się pomocą: psychoterapeutów, nauczycieli, pracowników socjalnych, a także do rodziców. Hellinger w charakterystyczny dla siebie sposób przedstawia metodę pracy i wyjaśnia, co należy robić, gdy natrafia się na opór przed przyjęciem pomocy.

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/psychologia/porzadki_pomagania,p383467606

źródło okładki: google

Janiszewskij | 2016-11-02
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 01 listopada 2016

Bert Hellinger i jego metody... Hochsztaplerka? Ezoteryka? Niesłychana intuicja? Być może. Nie spisywałabym jego pomagania na straty. Jednakże byłabym ostrożna z nazywaniem jego metody terapią. Zresztą on sam przyznaje, że jest bardziej filozofem. A pomaganie jest niejako produktem ubocznym jego filozofii stosowanej. Jest to ciekawy fenomen, ale raczej nie da się takiego podejścia nauczyć. Autor jest po prostu jedyny w swoim rodzaju - nie sądzę, że inni powinni zanim podążąć. Bezpieczniej dla pacjentów, jeśli terapeuci nie eksperymentują na nich. Niemniej Hellingera będę zgłębiać dalej.

Ewa | 2018-03-12
Przeczytana: 12 marca 2018