Parlamentaryzm. Wybór pism

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Klasyki Polskiej Myśli Politycznej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ośrodek Myśli Politycznej
Spacerolog

Wybór pism jednego z najważniejszych polskich myślicieli politycznych przełomu XIX i XX w., współtwórcy i ideologa ruchu narodowo-demokratycznego, analizującego politykę popowstaniową, wskazującego kierunki pożądanego dla narodu polskiego rozwoju politycznego, społecznego i kulturowego na kolejne lata i rozważającego samą naturę polityki i wspólnoty narodowej. Tom zawiera m.in. „Parlamentaryzm” - książkę poświęconą teorii i praktyce politycznej XIX w., oraz studia „Demokratyzm i liberalizm”, „Uwagi krytyczne nad socjalizmem współczesnym” i „Egoizm narodowy wobec etyki”.

źródło opisu: http://www.omp.org.pl

źródło okładki: http://www.omp.org.pl