Przyzwoity przestępca

Ordinary Decent Criminal
837245762X
kryminał, komedia, Kevin Spacey,
Siuks

Michael Lynch to legenda wśród złodziei, król dublińskiego półświatka. Zawsze ma alibi. Zawsze wyprowadza policję w pole. Aż do dnia swojej najbardziej zuchwałej kradzieży. Skoku stulecia. Policja i Interpol depczą mu po piętach. IRA domaga się części łupów. Oszukani kumple dyszą żądzą zemsty. Musi być jakiś sposób, żeby pozbyć się prześladowców. I genialny Michael go znajduje.

źródło opisu: Wydawnictwo AMBER, 2000

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/

książek: 2079
Siuks | 2013-07-29
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 2006 rok

Świetna książka, która doczekała się ekranizacji z Kevinem Spacey w roli głównej, pod tym samym tytułem.
Czytałem film i oglądałem książkę .... albo odwrotnie :), już nie pamiętam.
Ale wiadomo, książka to książka.

Sympatykom Kevina, polecam już poważniejszą książkę, o zaskakującym zakończeniu pt. "Życie za życie", która również doczekała się ekranizacji pod tym samym tytułem, z Kevinem Spacey w roli głównej.