Okładka książki English Grammar in Use. A self-study reference and practice book for intermediate students. With Answers Raymond Murphy
Raymond Murphy Wydawnictwo: Cambridge University Press inne
inne
Cambridge University Press
1998-01-01
1998-01-01
052143680X
język angielski nauka języków

Bardzo przystępna książka z gramatyką dla osób średniozaawansowanych. Warto znać podstawy , bo książka jest po angielsku. Każdy lekcja zajmuje dwie strony - jedna jest z omówieniem tematu a druga przeznaczona jest na ćwiczenia. Na końcu książki znajduje się klucz odpowiedzi oraz załączniki. Czyta się łatwo i przyjemnie. Angielski jest super.

Uczyłam się z niej do matury, trzymam nadal w biblioteczce.
Zwięźle, prosto, konkretnie. Polecam!

Uczyłam się z niej do matury, trzymam nadal w biblioteczce.
Zwięźle, prosto, konkretnie. Polecam!

Posiadam czwartą edycję, którą polecam. Dobrze znać podstawy języka zanim siegniemy po tę pozycję, ponieważ jest napisana po angielsku. Książka jest z kluczem odpowiedzi. Na końcu znajduje się test z całej treści. Gdy nie znamy odpowiedzi wskazuje rozdział, który należy powtórzyć.

Książka, dzięki której zdałam bardzo dobrze maturę! Polecam wszystkim :-)

Książka, dzięki której zdałam bardzo dobrze maturę! Polecam wszystkim :-)

Świetna pozycja do nauki j. ang.

Świetna pozycja do nauki j. ang.

Prawdopodobnie najlepszy podręcznik dla samouków na rynku.

Prawdopodobnie najlepszy podręcznik dla samouków na rynku.

Jest to jedna z moich ulubionych książek, uczę z niej już bardzo długo i jak do tej pory nie spotkałam się z lepszą książką do gramatyki. Najbardziej cenię sobie jej układ i przejrzystość - idealne dla nauczyciela. Z lewej strony teoria, z prawej zadania, tak więc uczniowi można kazać książkę 'zgiąć' i wtedy łatwo sprawdzić, co już umie:) Podział ze względu na zagadnienia - idealny. Najlepsze możliwe wytłumaczenie gramatyki - nie ma lepszego na rynku i pewna jestem, że nie będzie, bo to jest wręcz idealne. Poziom dobry dla powtórek, dla początkujących też, o ile przyłożą się do teorii i omówią ją dodatkowo z nauczycielem. Plusem jest również to, że książka stopniowo wprowadza nowe słownictwo, więc z powodzeniem może służyć jako podręcznik na lekcję, nie ma potrzeby zaopatrywania się w dodatkowe materiały ze słownictwa.

Świetnie opracowana, pracowałam z nią samodzielnie przed maturą i mam do niej nieukrywany sentyment, bo dzięki niej jestem na wymarzonych studiach ;)

Krótkie rozdziały, żadnych niepotrzebnych epopei, bardzo dobrze wyśrodkowana między poziomem podstawowym a zaawansowanym.

The best english grammar book.

The best english grammar book.

Kompendium gramatyczne dla każdego. Kiedy tylko któryś z niuansów gramatyki umknie z mojej pamięci, bądź chcę odświeżyć, poćwiczyć - zaglądam do tej nieśmiertelnej książeczki. Ot taka mała "biblia" angielskiego.

• Po angielsku
  • Angielski