Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumaczenie: Joanna Gilewicz
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Essentials of Organizational Behavior
Figunia33

Książka jest zwięzłą i pasjonującą charakterystyką zachowań w organizacji. Autor zręcznie wplata w treść swego wywodu współczesne problemy różnorodności, globalizacji i etyki jako skłaniające do namysłu elementy prezentowanej dyscypliny nauki. Inne ciekawe zagadnienia to TQM (zarządzanie przez jakość), reengineering, technologia, delegacja władzy, spadek lojalności pracowników, klasyfikacja osobowości według Myers-Briggs, organizacje wirtualne i pozbawione granic oraz trzystusześćdziesięciostopniowa skala ocen przydatności. Napisane żywym i zrozumiałym językiem, przejrzyste wprowadzenie do zachowania w organizacji łączy podstawowe zagadnienia tej dziedziny w spójną całość, atrakcyjną zarówno dla studentów, jak i praktyków.

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie