Zabawy paluszkowe

Wydawnictwo: Media Rodzina
Figunia33

Znajdziesz w tej książeczce wiele znanych i nieznanych zabaw paluszkowych. Przydadzą się w poczekalni u lekarza, w podróży i w każdej wolnej chwili, kiedy nudno albo brakuje zabawek. Zabawy paluszkowe poprawiają zdolności manualne, przygotowują do układania, konstruowania, lepienia, wydzierania, wycinania, rysowania, malowania, a także pisania.

źródło opisu: Media Rodzina, 2005

źródło okładki: zdjęcie autorskie

lolipop13 | 2019-08-03
Przeczytana: 02 sierpnia 2019

Fajna książka przypominająca znane z dzieciństwa zabawy paluszkowe i prezentująca trochę nowych pomysłów. Rysunki ilustrujące poszczególne zabawy są przejrzyste i czytelne. Na końcu książka zawiera zapis nutowy do kilku wierszyków, co dodatkowo może wzbogacić zabawy ze nieco starszymi dziećmi. Teraz czas zapamiętać i przetestować nowe zabawy :)

Marta | 2019-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2019

Brakuje mi poszerzenia informacji teoretycznych o wpływie zabaw paluszkowych na rozwój dziecka i liczyłam na większy zbiór zabaw, ale przynajmniej ilustracje są bardzo wyraźne. Plus za zapis nutowy.

Silmariena | 2018-08-02

świetne pomysły na zabawę z dzieckiem, zwłaszcza kiedy nie ma gdzie i czym się bawić, ale zawsze przy sobie mamy swoje paluszki :)

Drobinka | 2017-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2017

Spodziewałam się więcej odkrywczych zabaw, ale nie była zła. Rysunki są przejrzyste, łatwo zrozumieć poszczególne gesty.

Marquee | 2015-12-05
Przeczytana: 11 października 2015

w czasach gdy manualność dzieci staje sie coraz trudniejsza poprzez wiele ułatwien technologicznych, książeczka ta w zabawny i miły sposób pomaga wyćwiczyć dłonie dzieci. polecam

Ela | 2015-10-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: styczeń 2014

Super książeczka dla rodziców kilkulatków i przedszkolanek. Moje dzieciaki ją uwielbiają.

Ilonar | 2015-02-22
Przeczytana: 2005 rok

Uwielbiam zabawy paluszkowe, a ta książka to prawdziwa skarbnica takich zabaw. Ciężko nauczyć się od razu wszystkich zabaw, zyskują więc dorośli - ćwiczą pamięć, jak i dzieci. Każdy, kto pracuje z dziećmi powinien mieć tę książkę w swojej biblioteczce.

Mamiczka | 2013-11-16

Wszyscy znamy zabawy w „Sroczkę i kaszkę”, czy „Idzie rak”. Mój Maluch je uwielbia, dlatego szukałam pomysłów na inne tego typu zabawy i natknęłam się na tę książkę.
Podzielona jest na trzy części. Są tam nowe zabawy paluszkowe (25), znane zabawy paluszkowe (10) i zapis nutowy (7). Z tej ostatniej części na razie nie korzystamy, ale jak Maluch podrośnie, to ruszymy z instrumentami. Zabawy z drugiej części w większości znałam z czasów dzieciństwa (są tam m.in. Kominiarz, Dwa Michały, Rodzina). Za to te z pierwszej części zupełnie mnie zaskoczyły. Moją ulubioną są Grzybki. „W lesie grzyby sobie rosły (pięść mamy złożoną), nagle wszystkie się podniosły (wszystkie palce rozkładamy). Ujrzały zająca. Wszystkie się schowały. Tylko nie ten mały (pięść mamy złożoną, tylko najmniejszy palec postawiony). Przyszedł zając, ugryzł go (łapiemy palcami drugiej ręki ten mały wystający palec). Wszystkie grzyby mówią sio!” (machamy otwartą dłonią). Wierszyki można urozmaicać zakładając na palce małe...