Z opowiadań babuni.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Twórcy ludowi dzieciom". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Stowarzyszenie Twórców Ludowych
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Z opowiadań babuni.
twórczość ludowa, baśnie,
Ella

Baśnie dla dzieci napisane przez twórczynię ludową z Radzięcina na Lubelszczyźnie, z ilustracjami Zdzisława Purchały. Wydana w cyklu: Twórcy Ludowi - Dzieciom.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Książka szczególnie mi bliska, bo napisana przez moją babcię, znaną swego czasu w naszym regionie twórczynię ludową, która nauczyła mnie m. in. haftować, robić prawdziwe pisanki malowane woskiem, malować na szkle, robić kwiaty z bibuły - co wszystko umiem do dziś i często wykorzystuję. Te historie nie raz babcia opowiadała mi osobiście, więc tym bardziej cieszy, że mam je na pamiątkę spisane w formie książki z osobistą dedykacją. Czytam je swojej córce i książeczka choć skromniutka zostanie z nami na pokolenia jako wspaniała rodzinna pamiątka.Polecam jak najbardziej do poczytania dzieciom na dobranoc.

Na półkach