Skarb Chaldejczyków

8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Indiana Jones, przygoda, skarb
przygodowa
Mariusz

Rok 1932. Młoda archeolog Katherine Bertram planuje wyprawę w okolice Morza Martwego, w poszukiwaniu ruin Sodomy i Gomory. Niespodziewanie dołącza do niej Indiana Jones, który ma własny cel - odnaleźć grobowiec Lota, bratanka biblijnego Abrahama. Okazuje się, że wykopaliskami interesuje się jeszcze wiele innych osób, a Indiana i Kate znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Czy uda im się rozwiązać zagadkę starożytnego grobowca... i co z tym wszystkim ma wspólnego bogini Astarte?

źródło okładki: wydaje.pl

Mariusz | 2013-08-03

Gdy zobaczyłem czcionkę, jaką napisany jest tytuł książki, okładkę i opis, od razu wiedziałem, że jako fan Indiany'ego Jonesa, muszę to przeczytać.

Fabuła jest bardzo ciekawa, akcja rozwija się szybko. Barwne opisy i bogate słownictwo. Poza tym, typowe dla Indiego zachowanie i bardzo ciekawa postać Katy. Oprócz tego zwroty akcji i dość niespodziewane zakończenie. Przeszkadzało mi trochę, że pomiędzy wersami są takie małe odstępy; a to wpłynęło na czas, w jakim przeczytałem całą publikację. Troszkę zawiodła mnie też niezdarność Indiany; na filmach był troszkę twardszy :P

Mimo to, publikację uważam za bardzo udaną i spokojnie można nadać jej miano jednej z kultowego cyklu o przygodach jedynego i niepowtarzalnego archeologa.

Angie | 2016-10-13
Przeczytana: 21 października 2016