Spawn 4/1997

Spawn
14282089
komiksy
scorpio84

Osobnik w stroju postanawia wykorzystać swoją moc by przywrócić sobie normalny, ludzki wygląd. "Zabieg" się udaje i staje się on przystojnym, białym blondynem, ale równocześnie przypomina sobie, że on był murzynem!! Mimo starań nie udaje mu się odzyskać swojego prawdziwego wyglądu. Dochodzi więc do wniosku, że to kolejny sposób byuprzykrzyć mu powrót do życia - mimo swojej mocy ma tylko dwa "wcielenia" do wyboru: gnijącego trupa, lub białego blondyna. Chwilę potem przypomina sobie, że kobieta dla której wrócił była jego żoną, a także, że pracował dla rządu jako agent do zadań specjalnych, jednak w daszym ciągu nie może sobie przypomnieć swojego nazwiska. To wszystko powoduje, że traci on przytomność. Po przebudzeniu spotyka dziwnego Clowna, który wie o nim więcej niż on sam. Dowiaduje się także, że z chwilą powrotu stał się Spawnem. Jednak słuchając przechwałek Clowna, jaki to on jest potężny, Spawn przestaje go traktować poważnie i odchodzi. Wtedy okazuje się, że Clown przemienia się w wielkiego potwora, tego samego, który morduje od kilku dni okolicznych mafiozów.

źródło opisu: http://www.wak.net.pl/old/index.php?idn=str_spawn_1997&kat=str

źródło okładki: http://static.myvimu.com/photo/50/10885023_m.jpg

Pan Burito | 2016-08-04
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Nie jest to jakiś niezwykły zeszyt Spawna, ale nie jest też jakiś strasznie zły. To chyba tyle co mogę o tym zeszycie powiedzieć. Jeśli, kogoś interesują jeszcze wydania TM-Semic, to bez wahania może go zamówić.

Wkp | 2014-03-12
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Komiksy
Przeczytana: 11 marca 2014

Spawn włamuje się do bazy wojskowej i kradnie broń. Akcja, która ma oszczędzić nieco jego mocy na walc z Overtkillem, kończy się stratą znacznej części nadprzyrodzonych zdolności, kiedy Spawn zmuszony jest uciekać przed żołnierzami...

Niezła, ale nie powalająca na kolana opowieść o ostatniej fazie starcia z cyborgiem. Tak samo scenariuszowo i rysunkowo jak poprzednia. I gdyby nie druga historia, której Kincaid, pedofil i seryjny morderca dzieci, przemierza piekło wraz z grupką podobnych mu dusz, w tym również małej dziewczynki, historia napisana przez samego Alana Moore'a, dałbym jedynie 6 gwiazdek. Na szczęście jest Moore i choć nie jest to opowieść tak znakomita, jak poprzednia o Kincaidzie, podnosi moją ocenę na 6,5 gwiazdki i sprawia, że pragnę tn komiks polecić fanom sztuki obrazkowej.