CIA na wojnie

3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
La CIA en Guerre
wywiad, CIA, zamach, szpiegostwo
literatura faktu

CIA uczestniczyła ze zmiennym szczęściem w największych wydarzeniach polityki międzynarodowej ostatnich pięćdziesięciu lat, działając za kulisami wszystkich konfliktów. Nie wahając się zabijać lub paktować z najgroźniejszymi kontrahentami, by następnie ich zdradzić, niejednokrotnie wywoływała żywą polemikę. Niniejsza książka jest owocem długich badań przeprowadzonych we Francji i w Stanach...

Niniejsza książka jest owocem długich badań przeprowadzonych we Francji i w Stanach Zjednoczonych i licznych kontaktów autorki z członkami służb specjalnych; pozwala zrozumieć, jak funkcjonuje ta tajemnicza agencja.

Opisuje udane i nieudane akcje CIA, jej kontakty z innymi służbami wywiadowczymi, jej relacje z kolejnymi prezydentami Stanów Zjednoczonych oraz ich doradcami do spraw bezpieczeństwa. Na podstawie odtajnionych dokumentów poznajemy między innymi kulisy wojny w Zatoce, ukryte powiązania między rządem Stanów Zjednoczonych a Saddamem Husajnem, finansowanie bojowników afgańskich i pierwsze kroki Bin Ladena na scenie terroryzmu międzynarodowego.

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: skan własny

Garbaty-Aniol11 | 2013-10-02

Bardzo słaba pozycja, zero konkretów, mnóstwo domysłów, jak dla mnie lipa.