Chuligaństwo stadionowe. Studium kryminologiczne

Książka jest przypisana do serii/cyklu "MONOGRAFIE". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
chuligan, stadion, przestępczość
jestemtu

Publikacja niniejsza jest poświęcona problematyce chuligaństwa stadionowego. Autor stara się w niej odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące fenomenu przemocy związanej z meczami piłkarskimi. Praca została oparta o obszerne badania empiryczne, podczas których wykorzystano większość dostępnych metod i technik badawczych - badania aktowe, wywiady z funkcjonariuszami Policji, analizę dokumentów, elementy obserwacji uczestniczącej, literaturę przedmiotu.

źródło opisu: http://www.wolterskluwer.pl/

źródło okładki: http://www.wolterskluwer.pl/