Tajemne nauki Jezusa Chrystusa - część 2. Droga do nieśmiertelności

Cykl: Tajemne Nauki Jezusa Chrystusa (tom 2)
Wydawnictwo: Alfaton
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
Ramon

Książka zachęca do dokonania pewnych przemyśleń na temat sensu i celu życiu, jego jakości i własnych pragnień. Co rzeczywiście stanowi istotę naszego szczęścia. Zachęca do poszukiwania odpowiedzi na pytania fundamentalne: po co się rodzimy, żyjemy i umieramy? Kim naprawdę jesteśmy? Czy rzeczywiście umieramy? Czym jest śmierć? Jaki cel ma nasze życie na ziemi? Czy Jezus pojawił się po to, by pomóc odnaleźć ludziom odpowiedzi na te pytania i wskazać drogę do odnalezienia Boskiej Jedności w świecie i w samym sobie? Jak tę drogę odnaleźć? Czym są potoczne rozumiane modlitwa i medytacja? Czy nie zgubiliśmy ich funkcji i celu?

Część najgłębszego przekazu, trudnego do zrozumienia dla współczesnych, ukryto w różnych metaforach, symbolach, liczbach i pozornie prostych historiach. Uczyniono tak z dwóch powodów. Pierwszy to ten, że ludzie w tamtych czasach nie dorośli w swojej masie do zrozumienia najgłębszych sekretów płynących z przekazu Jezusa. Drugi to obawa, że ludzie, nie rozumiejąc prawdziwego znaczenia tych najtrudniejszych nauk, wykreślą je lub zmienią odpowiednio do swoich możliwości poznawczych.

Jakie tajemnice skrywają ewangelie? Autor tej ksiażki pomaga zrozumieć i odkryć na nowo istotę przekazu Jezusa.

źródło opisu: Wydawnictwo KOS, 2012

źródło okładki: www.kos.com.pl

Ramon | 2013-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2013

Piękny wstęp. Potem bywa równie mądrze, choć trochę chaotycznie (za dużo powtórzeń?). Z tekstu trzeba wyłuskać perełki.

Autor wykazuje się erudycją i znajomością innych wierzeń i kultur. Mnóstwo ciekawych informacji. Czasem jednak interpretacja Ewangelii (również apokryficznych) wydaje mi się zbyt naciągana. Niby słuszna, ale rozszyfrowywanie symboliki nieco na siłę.