Saga o Honsa Thorim

Tłumaczenie: Filip Kuklewski
Cykl: Sagi Islandzkie (tom 4)
Wydawnictwo: Armoryka
5 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
sagi islandzkie
historia
welesxxi

Saga ta jest jedną z sześciu sag z Borgarfjord. Pozostałe to: tłumaczone na polski - Saga o Egilu, Saga o Gislim wyjętym spod prawa i Saga o Gunnlaugu Wężowym Języku, oraz te ktore jeszcze nie doczekały się przekładu na nasz język - Heidarviga Saga i Bjarnar Saga Hitdoelakappa. Wydarzenia, które opisuje saga o Honsa-Thórim, miały miejsce w drugiej połowie X wieku (961 - 965 r.) w okolicach Borgarfjord na Islandii. Nie ma pewności co do daty powstania sagi o Honsa-Thórim, ale wszystko wskazuje na to, że powstała ona w XII lub XIII wieku (najprawdopodobniej między rokiem 1195 i 1270).

źródło opisu: http://armoryka.home.pl/product_info.php?products_id=59

źródło okładki: http://armoryka.home.pl/product_info.php?products_id=59

Dociekliwy_Kotek | 2016-04-22
Przeczytana: marzec 2016

Standardowo: niepopularny i biedny człowiek po dorobieniu się majątku na handlu dalej jest niepopularny i nie robi nic, aby to zmienić. Kiedy odmawia sprzedaży ziarna na zimę według uczciwych i prawych zasad, ziarno zostaje mu odebrane siłą, a stąd już blisko do niekończących się waśni, sądów na thingu, zabójstw i łańcucha rodowej zemsty.
Do tego, jak zwykle w Armoryce, pełen nieprofesjonalizm, słabe wydanie, nędzna typografia, ortografia wołająca o pomstę do nieba i co najwyżej przeciętne tłumaczenie.

Rafał | 2015-09-13
kotek | 2015-08-28