Bóg Horror Ojczyzna - Wszystko Spłonie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bóg Horror Ojczyzna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydaje.pl
horror, fantastyka, kryminał
horror
Koszmar

Drugi tom popularnego cyklu "Bóg Horror Ojczyzna" rzuca Maksa i Stonkę w wir wydarzeń niesamowitych. Choć oszczędzono im tym razem ludzkiego bestialstwa, agenci Katolickich Służb Specjalnych nie narzekają na nudę. Ataki terrorystyczne, wirus zombie, na dokładkę wampiry i wilkołaki. Kolejna brawurowa mieszanka kryminału, science-fiction i horroru.

źródło opisu: www.wydaje.pl

źródło okładki: www.wydaje.pl

electric_cat | 2014-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Na Polacy Nie Gęsi lada chwila rusza promocja, zatem:

Kolejna część "BHO" zdecydowanie różni się od poprzedniej, co możecie przeczytać już w opisie książki. Zapomnijcie o tajemniczych satanistycznych rytuałach - czy to prawdziwych, czy pozorowanych - czy też o filmach "ostatniego tchnienia". Tym razem autor zabiera czytelnika w rejony o wiele w moim odczuciu popularniejsze: zombie i wampirów. Jednak nie warto spodziewać się, że nadgnili nieumarli będą radośnie pełzać po cmentarzach i ulicach, a wampiry skryją się w mrocznych, gotyckich zamczyskach. Nic z tych rzeczy. Ale spokojnie, nie będzie też kolejnej "głębokiej jak słowo, którego nie wypowiadam, ale nie jest przekleństwem" opowieści o dziewczynie zakochanej w wampirzaku, który nie wiadomo jakim cudem wciąż jest w tej samej klasie. Czego możecie się spodziewać? Może trochę "Resident Evil", trochę "Underworlda" -...

Adriana | 2014-08-24
Na półkach: Przeczytane, 2014

www.ujrzecslowa.pl

Drugi tom jest zatytułowany: Bóg Horror Ojczyzna – Wszystko spłonie, i chociaż odciąga on nas odrobinę od tematyki makabry, która pojawiała się w pierwszym tomie, to i tak jest wart ogromnej uwagi i waszego czasu, który poświęcicie na przeczytanie tej pozycji.

Pierwsze z dwóch opowiadań „Wszystko spłonie” będzie nie lada gratką dla koneserów Zombie. Tak dobrze czytacie, tym razem czas na konfrontacje Stonki i Maksa z tymi stworami. Ich poprzednia akcja, nie należała do zbytnio udanych, dlatego zostaje zlecona im służba, dziś mają za zadanie chronić Diakona. Wszystko wydawałoby się schematyczne i obarczone wysokim ryzykiem nudy, niestety nie w tym świecie. Spisek wspomnianego Diakona, spowodował, że całe miasto w którym przebywają, zamienia się w ludność pozbawionych mózgów, z zakrwawionymi ciałami, które szukają kogo by podgryźć następnego. Czas więc na plan ucieczki. Niestety dwójka głównych bohaterów musi się zmierzyć z dużą populacją ludzi, którzy marzą o...

ZaczytanywKsiążkach | 2014-11-29

W drugiej części znakomitej serii "Bóg Horror Ojczyzna" będzie się dużo dziać. Główni bohaterowie zostaną wrzuceni w wir niesamowitych, horrorowych wydarzeń. Czy uda im się przetrwać? Czy istnieją wampiry? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w tym utworze.

Łukasz Radecki – pisarz związany z literaturą grozy i science-fiction, poeta, muzyk, redaktor. Autor zbioru poezji Ad Noctum, opowiadań – Kraina bez powrotu: Opowieści Niesamowite. Wraz z Kazimierzem Kyrczem Jr. wydał zbiór Lek na lęk, z Robertem Cichowlasem Pradawne zło.

Język książki jest lekki, sprawiający przyjemność z czytania i stracenie rachuby czasu.Okładka jest intrygująca. Gdy pierwszy raz ją zobaczyłem, nie wiedziałem co przedstawia, ale po dokładniejszym sprawdzeniu od razu zauważyłem oko, tylko trochę przekrwione. Dominują na niej barwy czarne i czerwone, które tworzą wspaniałe połączenie.

Zjedzą twój mózg
Wypiją krew z twoich żył
Ci, którzy wracają
Nie powstrzymasz ich.

Książka została podzielona na dwa,...

Ithilnar | 2014-08-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Horror

Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?

Niejednokrotnie pisałam, że horror to nie jest mój ulubiony dział literatury. Lubię się bać oglądając filmy, ale czytając książki już niekoniecznie (pewnie dlatego, że w tym wypadku za bardzo działa moja wyobraźnia i boję się bardziej). Ale od czasu do czasu trochę makabry nie powinno nikomu zaszkodzić. Dlatego też, gdy zobaczyłam, że w akcji Polacy nie gęsi i swoich autorów mają, będą promowane opowiadania Bóg, horror, Ojczyzna Łukasza Radeckiego, zgłosiłam się niemal bez zastanowienia.

Pod intrygującym tytułem kryją się aż dwa zbiory opowiadań. Ich akcja rozgrywa się w Polsce AD 2079. Cały kraj podporządkowany jest katolickiemu Kościołowi, który rządzi twardą ręką i inwigiluje każdą aktywność obywateli. Muzyka rockowa jest zakazana, alkohol limitowany, a porządku pilnują Katolickie Służby Specjalne, których agenci obowiązkowo muszą się spowiadać oraz Papieskie Oddziały Bojowe.

W tomie pierwszym zatytułowanym Złego początki, znajdują się...

Fasoletti | 2014-08-31
Na półkach: Przeczytane, Horror
Przeczytana: 31 sierpnia 2014

Kolejna część "BHO" zaliczona. Łukasz Radecki postawił tym razem na nieco inne klimaty, dlatego wraz z Thorsonem i Stonką będziemy odpierać atak zombie, a na swej drodze spotkamy również wilkołaki i wampiry.

Dwa opowiadania jakie dostajemy w tomie drugim trzymają bardzo dobry poziom, a intrygi w nich przedstawione są ciekawe i wciągające. Jest mnóstwo bijatyk, krwi i strzelanin, a to wszystko doprawione odrobiną mroku oraz zombiozy. Nie zawodzą też świetnie wykreowani bohaterowie, a systematycznie rozbudowywane universum z każdym tekstem wsysa coraz bardziej.

Z niecierpliwością czekam na tom trzeci.

bruszkowski | 2013-10-18

http://bruszkowski.cba.pl/?p=1010 - zapraszam do poczytania recenzji książki "Bóg Horror Ojczyzna - Wszystko spłonie". Oczywiście recenzję pierwszego tomu także znajdziecie na moim blogu we wcześniejszych wpisach.

Mariusz Wojteczek | 2013-10-25
Przeczytana: 09 października 2013