Na pokładzie nie było nikogo

Seria: Seria z Konikiem Morskim
Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Herezja

- Kapitanie, ja... - zaczął mówić pierwszy oficer, ale nie dokończył, bo oto silny przechył statku pozbawił mnie równowagi i tak gwałtownie złapałam się uchwytu u drzwi szafy, że spowodowałam jej otwarcie. Zatoczyłam się i padłam na wznak na koję. I oto zobaczyłam nagle, a właściwie zobaczyliśmy wszyscy - Robert, pan Elgin i ja, że w otwartych drzwiach szafy stoi jakaś postać. W chwilę potem postać ta przechyliła się do przodu i runęła w moją stronę. W blasku lampy dostrzegłam wykrzywioną twarz i wionęło ku mnie odorem rozkładającego się ciała. Resztę pamiętam już jak przez mgłę.

źródło opisu: Wydawnictwo Morskie, 1979

źródło okładki: Zdjęcie autorskie