GREP w InDesign CS3-CS5. Wyrażenia regularne w zaawansowanej edycji tekstów

Wydawnictwo: MAWart
technika
Antykwa

Począwszy od wersji CS3, Adobe InDesign dysponuje potężnym narzędziem edycyjnym - wyszukiwaniem i zastępowaniem tekstu przy użyciu wyrażeń regularnych. Nie da się przecenić wynikającej stąd możliwości zautomatyzowania zadań, które dotąd można było wykonać tylko ręcznie lub zewnętrznymi narzędziami. Wyrażenia regularne są jednak na tyle złożone, że trudno z nich skorzystać bez przygotowania i...

Wyrażenia regularne są jednak na tyle złożone, że trudno z nich skorzystać bez przygotowania i nauki. Sam InDesign jest praktycznie pozbawiony wskazówek na ten temat, a i niewiele więcej można znaleźć w dostępnych podręcznikach. Książka ta ma na celu wypełnić tę lukę.
Choć zamieściłem w niej dziesiątki przykładów, książka nie zawiera (i nie może) rozwiązań wszystkich problemów, które można napotkać przy pracy nad tekstem. Wskazuje jednak kierunki, w których można szukać tych rozwiązań, a także niebezpieczne rafy i mielizny, które trzeba się nauczyć omijać.
W trzy dni wykonać pracę, która dotychczas zajmowała trzy tygodnie? Tak, to jest możliwe, a przedstawione w książce koncepcje i narzędzia stanowią część rozwiązania.

źródło opisu: http://www.dtp.art.pl/mawart/grep.html

źródło okładki: http://image.ceneo.pl/data/products/11170103/i-gre...»

DSG | 2015-04-17
Na półkach: Posiadam

Bardzo dobra książka, dla każdego początkującego typografa, detepowca, czy po prostu grafika, którzy pracują na Indesignie, potocznie zwanym Indykiem. Wiemy jak wiele pracy wymaga złamanie i przygotowanie jakiejkolwiek publikacji do druku, wielu pracuje jeszcze na Quarku, niektórzy do składu książki używają Corela, jednak z doświadczenia wiem i zakochałam się w Indesign, że Indyk naprawdę ułatwia pracę.

Polecam - książkę dostałam na moim pierwszy kursie z Indesigne i korzystałam z niej non stop.

marcin28462 | 2016-06-01
Ania | 2015-05-08