MUSICK Magazine nr 01/2012 (Maj/Lipiec)

Wydawnictwo: Magdalena Dorosińska
20849664
metal, muzyka, musick
czasopisma

Magazyn oscylujący wokół niszowych podgatunków muzyki metalowej - streszczenie wydarzeń ze świata metalu z pierwszego półrocza 2012 + dwie płyty. W numerze znalazły się wywiady z takimi kapelami, jak: Napalm Death, Furia, Asphyx, The Devil’s Blood, Vader, Moonspell, Esoteric, Orange Goblin, Black Cobra, Amebix, Sigh, Pandemonium, Trauma, Bestial Raids, Whitesnake, Vallenfyre, Morbid Angel, Voidhanger, Ketha, Lord Mantis, Black Oath, Blaze of Perdition, Deivos. Poza tym przeczytacie rozmowy z bardzo rzadko goszczącymi w krajowych mediach: krakowską Mgłą oraz Henrym Rollins'em.
Ponadto w numerze znajdziecie retrospektywny artykuł o Cathedral, felieton autorstwa Tryłkołaka Ekstremalne Zmyśli oraz infografikę Śmierć W Cieniu Palm, w której Paweł Frelik prezentuje death metalową scenę z Florydy z lat 80/90-tych. Obszernym artykułem przypominamy również o 25. rocznicy ukazania się debiutanckiej płyty Scream Bloody Gore legendarnego Death. Całość uzupełniają recenzje i relacje z koncertów.
Do magazynu dołączone są dwie płyty kompilacyjne: trzecia część kultowej Sounds of Apocalypse z Pagan Records oraz prawdziwa petarda w postaci Thrashing Damnation - Thru Compilation, na której prezentują się najbardziej obiecujące polskie thrashowe ekipy. W sumie obie kompilacje przynoszą ponad 2 godziny czadu i młócki, jakiej szukał każdy fan ekstremalnych brzmień.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: www.musickmagazine.pl

• Tekst
  • Artemis
  • Marilyn na Manhattanie. Najradośniejszy rok życia
  • Życie jest sztuką. O korzyściach płynących z porażek i o sile wyobraźni
  • Wszyscy powinniśmy być feministami

6,63 (93 ocen i opinii)
Marilyn na Manhattanie. Najradośniejszy rok życia
Elizabeth Winder

8,4 (20 ocen i opinii)
Życie jest sztuką. O korzyściach płynących z porażek i o sile wyobraźni
Joanne Kathleen Rowling

6,28 (25 ocen i opinii)