Nocny motyl

Wydawnictwo: Lucky
nastolatki, moda, narkotyki
Iga

Od dzieciństwa nazywali ją księżniczką. Była najpiękniejsza w całym mieście. Bogata, mądra i otoczona przyjaciółmi. Podpisała kontrakt i zobaczyła, jak naprawdę wygląda życie modelki. Jaką cenę trzeba zapłacić, by być na szczycie i jednocześnie się na nim utrzymać? Jak poradzić sobie w świecie gdzie królują nocne kluby, narkotyki i moda? A może spaść na samo dno? W tej książce marzenia...

W tej książce marzenia ścierają się z rzeczywistością. Każda nastolatka powinna ją przeczytać, by zrozumieć, ile trzeba poświęcić, aby znaleźć się na okładkach najlepszych pism i spróbować pozostać sobą.

źródło opisu: Wydawnictwo Lucky, 2013

źródło okładki: http://laar.wydawnictwolucky.pl

TINA1912 | 2015-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2015

Księżniczka to dziewczynka, która od młodości była podziwiana i uwielbiana przez wszystkich. Jest ładna, ma dużo przyjaciół i wszystko co zapragnie. Jednak kiedy podpisuje kontrakt z projektantem ubrań jej życie zmienia się o 180 stopni. W codzienne zwyczaje dziewczyny zaczynają wchodzić narkotyki, nocne imprezy i plotki o niej we wszystkich brukowcach. Księżniczka do tej pory uważana za cudowną dziewczynę, stacza się na samo dno.
Książka ukazująca bardzo dobrze, że życie modelki to nie tylko zabawy ale też ciężka praca i nieustanna walka z nałogiem. Opowieść byłaby świetna gdyby nie mnóstwo błędów, które widać było prawie na każdej stronie. Nie rzadkim przypadkiem było zobaczenie takiego zwrotu: "on poszŁA" , " pod szkołOM czekała na mnie znajoma" Tego typu błędów było niestety bardzo dużo i to utrudniało czytanie.
Ocena:
Bohaterowie: 8/10
Język 4/10
Fabuła 8/10
Okładka 7/10

Joana | 2014-02-16
Przeczytana: 08 lutego 2014

Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ idealnie pasowała do mojego wyzwania czytelniczego i kompletnie się nie spodziewałam w jakie rejony mnie zaprowadzi. Wywołała we mnie skrajne uczucia, począwszy od nudy i stwierdzenia „po co ja to w ogóle czytam” a skończywszy na zainteresowaniu i zdziwieniu.
„Nocny motyl” Igi Wiśniewskiej to początkowo historia o słodkiej i pięknej nastolatce ubóstwianej przez wszystkich dookoła. Dziewczyna dorastała w domu, w którym niczego jej nie brakowało, miłość ojca, matki oraz podziw brata i popularność wśród przyjaciół spowodowały, że czuła się księżniczką i widziała świat przez różowe okulary. Sielankę życia przerywa nagle śmierć ukochanego taty a pustkę, którą po sobie zostawia trzeba czymś wypełnić. Dziewczyna decyduje się wziąć udział w konkursie piękności, który ma być początkiem do spełnienia dziecięcego marzenia, żeby zostać modelką.
Muszę przyznać, że początkowo książka mnie trochę nużyła, bo miałam wrażenie, że czytam o głupiutkiej ślicznotce,...

kamyk576 | 2014-05-01

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

I kolejna książka,którą jak najbardziej polecam. Powinna ją przeczytać każda nastolatka...
Księżniczka, jak nazywa główną bohaterkę rodzina i znajomi, otrzymała od życia wszystko – kochających rodziców, wspierających przyjaciół, atrakcyjnego chłopaka, a nawet urodę. Pewnego dnia,za namową przyjaciółek postanawia wziąć udział w konkursie piękności. Najpierw kolorowo,później zaczyna mieć coraz większe kłopoty, dobrze,że miała przy sobie przyjaciółkę Dianę.. inne przyjaciółki odwróciły się od niej. Nic nie potoczy się tak jak chciała... usunięcie ciąży, narkotyki.
Polecam.

isabelle142 | 2014-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2014

Książka ta liczy sobie niespełna 200 stron, podzielona jest na 4 części i na dobrą sprawę można ją przeczytać za jednym podejściem.
Nie znajdziecie tutaj ani grama zbędnego opisu. Wydarzenia toczą się ekspresowo, lawinowo wręcz. Jak na tak krótką historię, dzieje się tu naprawdę dużo. Anoreksja, depresja, narkotyki, niechciana ciąża... A to wcale nie jest wszystko!
Powieść pozostawiła mnie jednak z pewnym niedosytem... Mogłaby być bardziej rozbudowana, szczególnie zakończenie. Szkoda, że nie wyjaśnia się, co takiego ukrywa jedna z przyjaciółek naszej 'księżniczki'.
Innym minusem jest korekta, a raczej jej brak. Odnieść można wrażenie, że jedyna, jakiej ta książka zaznała, to ta w Wordzie...
Poza tymi wadami, jest to literatura poruszająca dokładnie taką tematykę, jaką najbardziej lubię.

Adrianna | 2013-11-18
Przeczytana: 09 sierpnia 2013

Po książkę sięgnęłam, ponieważ polecono mi ją. Wprawdzie książki tego rodzaju to zupełnie nie moja bajka, ale postanowiłam się skusić, co zaowocowało moim późniejszym zachwytem.
"Nocny motyl" to opowieść o dziewczynie, którą od dziecka nazywano "księżniczką". Była oczkiem w głowie ojca i wzorem do naśladowania dla znajomych. Miała bogatych rodziców i brata, który podziwiał ją za wszystko. Swoją urodą zachwycała wszystkich dookoła. Pewnego dnia sielankę przerwała śmierć ojca. I tu zaczęły się schody. Pustka, którą to wydarzenie zrodziło, kazała jej szukać czegoś czym mogłaby ją zapełnić. W dziewczynie odżyło marzenie z dzieciństwa - chciała zostać rozpoznawalną modelką.
Książka porusza problem podejmowania życiowych decyzji i konsekwencji za nimi idących. W każdym calu jest przemyślana, a historia głównej bohaterki jest ukazana z niebywałym realizmem, jakby autorka przywdziała skórę stworzonej postaci i opowiadała na bieżąco. Jej historia pokazuje, jak wiele można stracić w pogoni...

Iwona | 2013-08-05
Przeczytana: 31 lipca 2013

Czy marzenia mogą się spełnić? Czy uroda, to wszystko czego potrzeba by osiągnąć sukces, być podziwianą i rozpoznawalną nie tylko we własnym miasteczku? To historia dziewczyny, której przestała wystarczać adoracja otoczenia i chciała od życia „czegoś więcej”. Pytanie tylko : czy była na to „więcej” gotowa? I co ważniejsze, czy to było właśnie to, czego tak naprawdę potrzebowała? Może miał to być sposób na wypełnienie pustki, którą pozostawiła śmierć ubóstwianego ojca? Utrata bezinteresownej miłości i uwagi ze strony najbliższej osoby, popchnęła ją w końcu do szukania szczęścia i spełnienia w „wielkiej sławie”. Niestety w życiu wszystko ma swoją cenę, a ta może okazać się zbyt wysoka… Po przeczytaniu zastanawiałam się czy to jest książka tylko dla nastolatek? Owszem, ta historia może dać sporo do myślenia, zmusić do zastanowienia niejedną młodą dziewczynę marzącą o życiu w blasku fleszy, uświadomić jej iż za pięknymi fotografiami w kolorowych magazynach kryje się dużo więcej niż to...

Aga | 2013-08-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Przeczytana: 2013 rok

„Nocny motyl” to historia dziewczyny, która od dziecka była uwielbiana przez wszystkich dokoła. Ojciec ubóstwiał ją ponad wszystko, nazywał „księżniczką” tak długo, aż w końcu naprawdę się nią stała. Znajomi, rodzina… Nie było osoby, która mówiłaby do niej inaczej.
Była piękna i bogata. Miała brata, który ją podziwiał, wielu przyjaciół, świetnego chłopaka… Jednak pragnęła czegoś więcej. Chciała, by każdy ją rozpoznawał. Poświęciła wszystko, by dostać się na okładki znanych czasopism. Chciała być na szczycie, tymczasem przekonała się, że łatwiej spaść na samo dno.
Jej historia pokazuje, jak wiele może zmienić się w życiu pod wpływem jednej decyzji. Ona zapragnęła zostać modelką – osiągnęła swój cel, ale za wysoką cenę. By utrzymać się w tym świecie, musiała robić rzeczy, o których nigdy by nie pomyślała. Straciła wiele. Poznała ludzi od innej, gorszej strony.
W tej książce pokazane są konsekwencje, które trzeba ponieść po podjęciu własnej decyzji. Dziecięce marzenia, które stają...

PoProstuKasia | 2015-09-29
Przeczytana: 22 września 2015

Iga Wiśniewska to 21-letnia dziewczyna, studentka, wielka miłośniczka książek i kultury rosyjskiej, szczęśliwa posiadaczka doskonałego warsztatu pisarskiego. Już od jakiegoś czasu śledzę jej recenzje na blogu Nasz Książkowir i muszę przyznać, że jej teksty są dopracowane w każdym calu. "Nocny Motyl"- to jej debiut literacki, który w księgarniach pojawił się dwa lata temu- niestety ja odkryłam go dopiero teraz. Tutaj najlepiej sprawdza się powiedzenie "Lepiej późno niż wcale". Tak więc na wszystko w życiu jest odpowiedni czas, na nadrobienie zaległości książkowych również.

Księżniczka to nastolatka, dziewczyna o niezwykłej urodzie, której życie na pierwszy rzut oka jest idealne. Pochodzi z zamożnej rodziny, w której nigdy niczego nikomu nie brakowało Pomimo, iż Księżniczka nie jest jedynaczką, bo ma młodszego od siebie brata, to dla swojego ojca jest ona "oczkiem w głowie"- to on nadał jej ten arystokratyczny tytuł. Kiedy Księżniczka ma 9 lat, z życiem żegna się jej ojciec. Przed...

Daria Szafran | 2014-02-03

Tak naprawdę nie wiem, co mogę napisać o tej książce. Nie ubiorę tak dobrze w słowa moich myśli, jak zrobiła to autorka, jednak postaram się, aby moja opinia pokazywała książkę w jak najlepszym świetle. „Nocny motyl” jest wart polecenia, ponieważ przedstawia całą „nagą prawdę” o życiu, marzeniach i starciu z rzeczywistością.

Bohaterką książki jest Księżniczka, dziewczyna przyzwyczajona do tego, co najlepsze. Uwielbiana przez przyjaciół, rodzinę, piękna, młoda, pilna. Wbrew pozorom nie jest jednak czystą taflą, ponieważ jedno doświadczenie z dzieciństwa pozostawiło na niej trwałą rysę. Odejście bliskiej osoby zawsze zabiera ze sobą część nas. Zmarły ojciec pozostawił coś dziewczynie. Sprawił, że Księżniczka na zawsze chciała pozostać doskonała i królewska, więc kiedy dostaje szanse na spełnienie tych pragnień, a także marzeń ojca, jak sobie wmawia, tylko chwilę się waha.

Sukces uderza do głowy Księżniczce i sprawia, że widzi świat, w który wkracza w samych różowych barwach. Jednak...

Kasia | 2013-10-16

W życiu stajemy przed wieloma wyborami. Niekiedy dotyczą one błahych spraw np. tego w co się dziś ubierzemy, ale musimy decydować także o tym, co zaważy na naszej przyszłości. Często podjęta decyzja jest dobra, ale co się stanie, jeśli tylko tak się nam wydaje? Lub jeśli w ogóle nie przypuszczamy jej konsekwencji? Cóż, w takiej sytuacji nie sztuką jest upaść, ale sztuką jest się podnieść.
Takiego właśnie problemu doświadczyła główna bohaterka powieści debiutującej pisarki Igi Wiśniewskiej pt: „Nocny motyl”. Dziewczyna nie bez powodu nazywana była księżniczką. Przeciętny obserwator mógł śmiało stwierdzić, że miała po prostu wszystko – urodę, pieniądze, drogie ubrania, wierne przyjaciółki i najprzystojniejszego chłopaka w szkole.
Czy można chcieć czegoś więcej? Ona chciała. A przynajmniej tak jej się wydawało. Wygrała konkurs piękności i śmiało wkroczyła w świat modelingu zmieniając swoje życie o 180 stopni. Myślała, że podbije modę i zdobędzie sławę. A tym czasem…wpadła w objęcia...