Kajtuś. Moje przedstawienie

Wydawnictwo: Rea
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Caillou. My first play
martynal11

W przedszkolu Kajtusia będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Leoś, Klementynka i Kajtuś szykują się, żeby wystąpić w przedstawieniu.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/92921/kajtus-moje-przedstawienie.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/92921/kajtus-moje-przedstawienie.html

Kajtusia znam z telewizji, gdy byłam mała leciał bardzo często, a ja z chęcią jego oglądałam. Nazywałam go łysym chłopcem, bo rzeczywiście taki jest.
Niedawno podczas wizyty w bibliotece mój brat wyciągnął z półki książeczki o nim. Bardzo się zdziwiłam. Nie sądziłam, że są o nim opowiadania, więc wypożyczyłam kilka, aby później przeczytać bratu.
Tata obiecał Kajtusiowi, że pójdą do cyrku. Chłopiec nie może się doczekać. Wstaje bardzo wcześnie rano i sam się ubiera oraz myje zęby. Wtedy wstaje jego tata i uświadamia mu, że do cyrku idzie dopiero jutro. Kajtek jest zawiedziony i zły. Jego tata próbuje go trochę udobruchać i organizuje paradę cyrkową w domu.
Kolejna książeczka ma tytuł Kajtuś w przedszkolu. Maluch zostaje przez rodziców do przedszkola. Początkowo jest trochę onieśmielony i boi się, że rodzice po niego nie wrócą. Jednak szybko zaprzyjaźnia się z innymi dziećmi i czas leci bardzo szybko.
Trzecia opowieść to Kajtuś. Moje przedstawienie. Każdy choć raz w życiu brał udział...

Archibert | 2019-03-12
Przeczytana: 12 marca 2019