Origin

Cykl: Lux (tom 4)
Wydawnictwo: Filia
Julia

Po udanej, lecz katastrofalnej w skutkach wyprawie do Mount Weather, będzie musiał zmierzyć się z brutalnym faktem. Katy już nie ma. Została porwana. Odnalezienie jej staje się jego głównym celem. Czy pozbędzie się każdego, kto stanie mu na drodze? Bez problemu. Czy zrówna z ziemią cały świat, by ją odnaleźć? Bardzo chętnie. Czy zdemaskuje kosmitów? Z przyjemnością. Katy musi tylko przeżyć....

Katy musi tylko przeżyć.
Wśród wrogów, by się wydostać, Katy musi się przystosować. W końcu nie wszystkie słowa grupy Daedalus brzmią jak szaleństwo. Mimo to, ich cele są przerażające, a wszystko, co mówią, jest bardzo niepokojące. Kto tak naprawdę jest zły? Daedalus? Ludzie? Czy Luksjanie?
Razem stawią czoła wszystkiemu.
Jednak najbardziej niebezpiecznym wrogiem jest ten, kogo znali od zawsze. Gdy prawda wyjdzie na jaw, po której stronie się opowiedzą?

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/97

mclena | 2016-04-14
Przeczytana: 04 lipca 2015

"Zawsze jest wybór. To jedyna rzecz, której nikt nam nie może odebrać."

No i cóż mam począć z tą książką? Holender...
Jennifer jako autorka doskonale wie jak manipulować uczuciami czytelnika. Każdy tytuł książki wskazuje na motyw przewodni lektury i kiedy już się wydaje, że jej cel został osiągnięty, okazuje się, że książka jeszcze się nie skończyła, że jest coś więcej... to tak jak w grze w karty. Kiedy wydaje Ci się, że przeciwnik wykorzystał już wszystkie asy i króle, czujesz się pewnie, masz wszystko pod kontrolą, a tu okazuje się, że może Cie jeszcze w elegancki sposób pokonać zwykłym waletem. Uwielbiam za to Jennifer!
Cóż... historia toczy się dalej... Katy została uprowadzona, a Daemon poruszy niebo i ziemię, by ją uratować. Nie ma chyba wątpliwości co do tego, że cel zostanie osiągnięty - nawet szybciej niż się spodziewałam. Jednak wszystko co się dzieje w DOD jest totalnie pokręcone i nie można mieć pewności co do tego, kto w tym wszystkim ma tak na prawdę dobre...

kaktusowaona71 | 2015-04-30
Przeczytana: 29 kwietnia 2015

Jak do tej pory "Origin" jest moim zdaniem najlepszym tomem w serii. Akcja zaczyna pędzić już właściwie od pierwszej strony i czytając , ciągle się człowiek czuje, jak na szalonej przejażdżce kolejką górską w której przestały działać hamulce bezpieczeństwa :) Narracja prowadzona jest dwutorowo - zarówno z punktu widzenia Kat jak i Daemona. Świetny zabieg.
Jak ja lubię tak !!
Szalone tempo jest chwilami spowalniane ( zapewne aby umożliwić czytelnikowi zaczerpnięcie haustu powietrza) przez romantyczne / liryczne sceny między Daemonem a Kat. Ale jakże piękne są niekiedy te sceny.. słowa... gesty.. Aż człowiekowi serce się rozpływa :)
Emocje wypełniające Daemona i Kat - rewelacyjnie, bardzo plastycznie i wyraziście opisane - sama przyjemność z czytania :)
Niestety ........ książka znowu kończy się tak, że nic tylko siąść i wyć do księżyca. Koniecznie wymaga natychmiastowego sięgnięcia po ostatnią część "Opposition" - tylko skąd ją wziąć przetłumaczoną na polski !? OTO JEST PYTANIE...

książek: 1947
Sherry | 2015-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2015

Chyba właśnie piekło zamarzło...

Wiecie co, nadchodzi taki moment w czytelniczej karierze każdego mola książkowego, że czyta jakąś powieść i po jej skończeniu ma dość. Ma po prostu tego wszystkiego dość. Bo emocje rozlewają się po całym ciele. Bo strach przenika kości. Bo w mózgu kołacze pytanie "jak to do cholery się skończy?" i skrycie, z obawą zastanawia się czy może być jeszcze gorzej. Po skończeniu "Opalu" byłam rozmemłana, sfrustrowana, skrajnie wyczerpana przerażeniem. To co przeżywam po skończeniu "Origin" jest tysiąc razy bardziej intensywne. I chore. Totalnie, obłąkańczo chore.

"I'll burn the world down to save her"

Nie będę pisać o fabule. Ci, którzy czytali poprzednie tomy, doskonale muszą zdawać sobie sprawę z tego, dokąd zaprowadziły dwójkę naszych ulubionych bohaterów, podejmowane przez nich wybory. Decyzje, których nie da się cofnąć, naznaczone wielkim poświęceniem, miłością i poczuciem straty. Muszę wam jednak napisać, że dotyczasowe części serii były n i c z y...

AngelFire | 2015-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Spalę cały świat by ją odzyskać"

Odkąd Kat została zabrana przez Daedalusa Daemon myśli tylko o tym jak by ją odzyskać.Nikt go nie powstrzyma.Nawet jego rodzina.Postanawia dać się złapać.Zawiera umowę z Nancy,że zrobi wszystko byle tylko zobaczyć Katie.Wie,że to niebezpieczne ale jest bardzo duże prawdopodobieństwo,że jest w zupełnie innej siedzibie,a odszukanie jej zajęło by mu masę czasu.

Katie obudziła się w budynku Daedalusa.Tam sierżant Dashner i inni starają się jej wytłumaczyć co pragną osiągnąć.Poprzez moce Luksjan chcą stworzyć lekarstwa dla ludzi.Na Kat robią badania by sprawdzić jak silna jest mutacja.Wiedzą też,że Daemon przyjdzie po nią i nie pomylili się.Chcą go wykorzystać do uzdrawiania.Do tego mają dla niego motywację jego Kotka.Spędzając w tym miejscu dużo czasu Kat i Daemon odkrywają nowe istoty Originów.

ORIGINY są dziećmi Luksjan i hybryd.Są bardzo inteligentne,do tego niezwykle silne i szybkie.Daedalus cały czas ich kontroluje.Originy też pragną się...

Lenka | 2015-12-17
Przeczytana: 16 grudnia 2015

Super! Jestem pod ogromnym wrażeniem. Ja tej książki nie czytałam - ja ją pochłaniałam. Autorka świetnie dozowała napięcie. Podczas czytania Originu miałam chyba chronicznie podwyższony puls.
Głównych bohaterów, tak jak i w poprzednich częściach, nie sposób nie lubić, ale i postacie drugoplanowe są wykreowane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Są wprowadzone "po coś", nie przez przypadek, żeby zapełnić kilka stron. Każdy bohater ma misję, chce coś osiągnąć, do czegoś dąży, a Katy i Deamon, jak i my czytelnicy, tak do końca nie jesteśmy pewni, czy można im zaufać. Chociaż ja od początku domyślałam się, komu ufać nie należy:)
Narracja jest dwuosobowa, co nie zawsze mi się podoba. Bywa, że kobiety - autorki piszące z perspektywy chłopaka, nieświadomie nadają mu "dziewczyńskie" cechy psychiczne. Bez obaw - Deamon jest bardzo męski, nawet w swoim myśleniu.
Myślenie - właśnie. I tu bym chciała zwrócić uwagę na bardzo ważną sprawę. Ci bohaterowie myślą. Więcej - oni mają dylematy...

wiolagg66 | 2015-12-19

Ta książka to niewątpliwie COŚ WSPANIAŁEGO !!!

450 stron w kilka godzin. Niesamowita akcja, dużo emocji,przygód i wydarzeń, które na długo pozostaną w mojej pamięci.
Przed Daemonem i Kate niełatwe zadania i trudne decyzje... czy cała seria zakończy się HAPPY ENDEM? Tego jeszcze nie wiem, muszę sięgnąć po kolejny tom :)

GORĄCO POLECAM !!!

Karolina Jędraszak | 2015-01-30
Na półkach: Przeczytane, Seria Lux

Jeśli ktoś czytał moje poprzednie opinie serii Lux to wie ,że ją uwielbiam. W tym przypadku również żadnych zastrzeżeń. Historia jest ciekawa, słodka i niebezpieczna.
Życie bohaterów znajduję się na krawędzi. Gdziekolwiek się udają podąża za nimi śmierć i niebezpieczeństwo. Muszą się po raz kolejny zaufać komuś, kto nie jest po ich stronie. Istnieją także rzeczy, których się nie da wybaczyć nawet tym ,których się kocha.
Po raz kolejny autorka mnie uwiodła. Humor i przekorny język nadaje lekkość książce. Jednak dodatkowo historię przepełnia pewne melancholia. Pewnych ran nie mogą zagoić nawet zdolności Luxenów.
Poznajemy kolejnych ciekawych i nieszablonowych postaci, którzy mogą odmienić losy Kate i Deamona. Niezwykłe jest to jak seksualne napięcie tych dwojga przepełnia strony książki.
Uwielbiam, uwielbiam tą książkę i bardzo serdecznie ją polecam !! :*

marcia | 2016-09-01
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

To już czwarta odsłona serii "Lux" i tym razem czuję, że autorka się postarała. Książka jest świetna i bardzo ciekawa.

W tej części tyle się dzieje, że to aż trudno wszystko ogarnąć.

ZDRADY
WROGOWIE
TORTURY
BÓL

ALE I DUŻO MIŁOŚCI, MIŁOŚCI KTÓRA JEST W STANIE WSZYSTKO WYNAGRODZIĆ

Katy jest przetrzymywana przez Dedalusa, jest tam torturowana w niby naukowych celach. Demon jest w stanie zrobić wszystko, żeby tylko ją stamtąd wyciągnąć.

Gdy w końcu wszystko wydaje się być na dobrej drodze, zostają zdradzeni przez osobę, która nie powinna tego zrobić. I wszystko znowu się komplikuje i ostatecznie psuje...

Nie spodziewałam się takiego zakończenia, ale to dobrze bo autorka mnie zaskoczyła i zachęciła do przeczytania ostatniej części. :)

Serdecznie polecam. :)

Ulka | 2014-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Na wstępie chciałabym pogratulować samej sobie wspaniałej decyzji, jaką było poczekanie z czytaniem "Origin" na wydanie ostatniej części serii :) Cliffhanger jaki autorka umieściła na końcu czwartej części jest druzgocący :) - no ale - halo! - mamy do czynienia z kosmitami, piękny wygląd, super moce to niewątpliwie plusy i było nam dane cieszyć się nimi przez cztery tomy, teraz pora na słabości :)

Co do wątków poruszonych w tej części :) no cóż pierwsze 200 stron czytałam z ogromnym zainteresowaniem i po cichutku gratulowałam pomysłów autorce. To zadziwiające, że patrząc z boku na książkę, można dopatrzeć się dużej ilości podobieństw do innych serii (zwłaszcza "Zmierzchu"), ale jak w przypadku innych tego typu pozycji mnie to irytowało, tak tutaj mam wrażenie, jakby ktoś wziął ten chodliwy temat i w końcu porządnie się nim zajął. Osobiście uważam, że to zasługa głównie bohaterów, którzy są tacy jakimi zawsze marzyłam, że staną się Edward i Bella ;) Poza tym błyszczący wampir był...

I po raz kolejny pani Jennifer pozostawiła mnie z mocno bijącym sercem :)