Fear Of Falling

Wydawnictwo: Amazon Digital Services
literatura piękna
angielski
bookworm_babe

***Inspired by true events*** I can't remember the last time I felt completely safe. Security seemed more like a luxury to me, reserved for those who were fortunate enough to have picture perfect childhoods. For those who didn't bear the ugly scars that keep me bound in constant, debilitating fear. I've run from that fear my entire life. But when I met him, for once, I couldn't run...

***Inspired by true events***
I can't remember the last time I felt completely safe. Security seemed more like a luxury to me, reserved for those who were fortunate enough to have picture perfect childhoods. For those who didn't bear the ugly scars that keep me bound in constant, debilitating fear. I've run from that fear my entire life. But when I met him, for once, I couldn't run anymore.

He scared the hell out of me in a way that excited every fiber of my being. It wasn't the tattoos or the piercings. It wasn't the warmth that seemed to radiate from his frame and blanket me whenever he was near. It was just...him. The scary beautiful man that threatened to alter 23 years of routine and rituals, and make me face my crippling fear.

My name is Kami and I am constantly afraid. And the thing that scares me the most is the very thing I want.

"Don't worry," he smiled, pulling me into the hard warmth of his chest. "I've got you. I'll always catch you when you fall."

And just like that, Blaine had staked his claim on the untouched part of me that no living soul had ever moved. He had captured every fear, every reservation, and crushed them in the palm of his inked hand.

Author Disclaimer: Abuse is real- verbal, emotional, physical and sexual. It takes place all around us; it doesn't discriminate against race or gender, wealth or poverty. It affects us all- those of us who've had to live through it, or watch it happen, even those of us who've only heard about it. We are all affected. We are all forever changed.

This is not a story for the faint of heart; this is the story of one woman's very real struggle through a world against her, the people who hurt her, her real life demons and the people who showed her that every gray sky, no matter how dark, has a sun waiting to break through.

źródło opisu: amazon.com

źródło okładki: amazon.com

tylkojego095 | 2018-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2018

Muszę przyznać, że książka jest napisana rewelacyjnie!:)
Wątki są spójne, nie ma się wrażenia, że historia jest napisana od niechcenia i 'pourywana' w czasie najciekawszych scen;)
Mamy tu opowieść o dwóch zranionych duszach, gdzie jedna chce uratować i kochać drugą, ale to oczywiście nigdy nie jest proste w takiej sytuacji.
Kami - utalentowana, zamknięta, żyjąca swoimi lękami i przekonaniem, że miłość rani i jest zła..
Blein - przystojny właściciel baru, dręczony wyrzutami sumienia, chcący uratować Kami.
Nic mi się niee dłużyło co jest plusem, bohaterowie drugoplanowi również świetnie dopełniają książkę i wprowadzają odpowiednią dawkę humoru:D
Polecam!

ppaula195 | 2018-03-31
Przeczytana: 31 marca 2018

Przez traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa Kami nie potrafi zaangażować się w związki. Uważa że nie jest zdolna do miłości gdyż w przeszłości miłość była powiązana z bólem. Dziewczyna boi się praktycznie wszystkiego. Trzyma się dzięki swoim przyjaciołom którzy wiedzą jak bardzo jest pokrzywdzona. Wszystko się odmienia gdy poznaje wytatuowanego, przystojnego barmana Blaina. Chłopak mimo swojej przykrej przeszłości postanawia zdobyć dziewczynę. Mimo obustronnego przyciągania, Kami odpycha Blaina bojąc się miłości, lecz chłopak nie zamierza jej opuścić. Książka pełna bólu, cierpienia. Jednak ciągły upór głównej bohaterki mnie irytował gdyż Blaine był idealnym, wyrozumiałym chłopakiem który zrobił by dla niej wszystko. Mimo to całość jak najbardziej godna polecenia

Anna Biel | 2018-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2018

Dobra książka o dziewczynie, która została bardzo "skrzywdzona" przez ojca. Tamte wydarzenia zostawiły jej blizny na psychice - lęki. Kami radzi sobie jak umie. Ma także oddanych przyjaciół od których ma pełne wsparcie. Kiedy poznaje Blaina od samego początku czuje do niego przyciąganie (To jest moja druga książka w krótkim czasie o pewnych siebie mężczyznach zakochanych w kobietach, które nie są zdeklarowane ze swoimi uczuciami.). Kami raz przyciąga Blaina a potem odpycha. Nie jest pewna siebie, przestraszona swoimi lękami. W innym przypadku bardzo by mnie denerwowała taka zabawa (chce cię i nie chcę) ale tutaj ma pełne moje zrozumienie. Cały czas im kibicowałam. Nie rozczarowałam się. A epilogi zawsze cenię najbardziej. Polecam.

lulamae | 2015-05-26
Przeczytana: 25 maja 2015

Kamilla 'Kami' Duvall jest dwudziestoczteroletnią dziewczyną, która przez traumatyczne przeżycia z dzieciństwa nie potrafi funkcjonować normalnie, a już z pewnością nie nadaje się do tworzenia związków i obdarzania mężczyzn romantyczną miłością.
Po zakończeniu kolejnego z 'chwilowych' relacji z mężczyzną trafia do baru 'Dive', gdzie poznaje charyzmatycznego, wytatuowanego, pięknego, seksownego, intrygującego barmana - Blaine'a Jacobsa.
Jego przeszłość też nie była usłana różami i tak jak i Kami dźwiga ciężar przeszłości na swoich barkach.
Czy złamana dziewczyna nie dopuszczająca do siebie miłości, która uważa, że nie ma dla niej ratunku i mężczyzna, który angażując się całym sercem chcąc zabrać trochę ciężaru z barków Kami są w stanie pokonać swoje demony i stworzyć coś wspólnego? Czy uparta Kami wreszcie przejrzy na oczy i zburzy szczelnie utrzymywane mury, które nie pozwalają uwolnić jej uczuć na światło dzienne?

Książka zrobiła na mnie naprawdę dobre i mocne wrażenie.
Z...

Pinina_Paulina | 2015-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2015

Książka jest wstrząsająca i piękna jednocześnie.
Podczas czytania byłam zadowolona i szczęśliwa a miejscami smutna, zła i sfrustrowana - pełen wachlarz.
Całość jak dla mnie wypadła świetnie i zapewne pozostanie w mojej pamięci na długo. Właściwie nie chcę o niej zapomnieć. Jest to typ książki "jeden raz to za mało".
Gorąco polecam!

Anas | 2014-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2014

Kolejna z tych brudnych, popieprzonych historii życiowych. Czy mi się podobała? Oczywiście, że tak! Piękna ona, przystojny on i pomiędzy trudna przeszłość odbijająca się na codziennym życiu. Jeżeli lubicie taki gatunek romansu to polecam naprawdę.

Betty | 2014-09-05

Nie wiem, od czego mogłabym zacząć...
trochę mnie rozwaliła ta książka i nadal jestem chyba w lekkim szoku, albo nie wiem, ale tak jakoś mnie zatkało.
Książka sama w sobie, jeśli odnieść się do formy i języka jest w porządku i czyta się ją szybko i z zapartym tchem, ale to już raczej zasługa treści.
No właśnie, odnośnie treści... jest mocna, powiedziałabym nawet, że mega mocna.
Sprawia, że czytając ją, człowiek uruchamia swoją wyobraźnię, co w moim przypadku nie do końca było dobre, bo jest przepełniona takimi opisami, od których chce się ryczeć, krzyczeć i przeklinać!!!
Jest o krzywdzie, poniżaniu, znęcaniu się, molestowaniu i terrorze psychicznym, a najgorsze jest to, że dotyka to dzieci.
I z tym nie umiem sobie poradzić. Dotknęło mnie to strasznie, pewnie dlatego, że jestem mamą i od razu widziałam przed oczami moją córeczkę.
Chociaż nie chciałam, mój umysł robił to odruchowo, automatycznie...
Są też pozytywne aspekty historii, zawartej w tej książce. Jest przyjaźń, która nie...

bookish | 2014-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2014

wiecie to robię? siedzę i się patrzę w to puste okno kilka minut, bo ta książka wbiła mnie w ziemię. nawet nie potrafię odnieść do niej tak jakbym chciała. nie da się myśleć racjonalnie po przeczytaniu tego. Blaine miał swój bagaż doświadczeń, ale Kami, ona przeszła przez piekło. i idealnie pasują słowa wuja Blaine, który powiedział, że każdy ma swój bagaż, tylko, że niektórzy mają plecak, a inni cały bagażnik doświadczeń i muszą przez to przejść. podziwiam głównego bohatera za determinacje, Don i Angel za bycie idealnymi, wspierającymi przyjaciółmi mimo tego, że sami nie mieli łatwo i Kami, która pokonała swoje lęki, kiedy przejmowały nad nią władzę. nie zawsze jej to wychodziło dobrze, prawie wszystko niszczyła, ale najważniejsze było, aby odzyskała częściowo swój spokój wewnętrzny. relacja Blaise i Kimi to opowieść o miłości, wytrwałości, cierpieniu, bólu, walce, przyjaźni, pokonywaniu barier i życiu.

wiooletka13 | 2014-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Długo się zabierałam do tej książki. Tłumaczyłam sobie ,że są lepsze od tej ta jest na pewno nudna,ale w końcu i na nią przyszedł czas.

"Fear of falling" czyli lęk wysokości. Książka z rodzaju new adult. Na podstawie wzoru poranione,skrzywdzone dusze, które boją się żyć normalnie. Boją się,że ktoś je ponownie zrani. Nie wierzą ,że mogą spotkać na swojej drodze kogoś kto im pomoże się z tego wyleczyć. Boją się po prostu być szczęśliwym. Tak samo w tej książce są dwie zranione osoby,które straciły dużo,ale dzięki wzajemnej sile mogą zyskać znacznie więcej. Tylko ona jest problemem ciągle się broni to jest najbardziej denerwujące miałam ochotę podejść do niej i wstrząsnąć ,żeby się w końcu ocknęła. Każdy ma prawo do szczęścia. Z drugiej stroni także rozumiem,że się bała po wszystkich koszmarach jakie ją spotkały.Jestem natomiast pod wielkim wrażeniem postaci Blaina ,od samego początku był moim idolem i mu kibicowałam z całego serca.Podziwiam jego wytrwałość,wytrzymałość. Mało kto...

CARAMEL | 2014-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Piękna, wzruszająca, czasami wkurzająca - ale na pewno warta przeczytania!
Wciągająca od pierwszych stron, ukryta tajemnica popycha, żeby czytać dalej, więc czytam ;)
Dodaję do ulubionych.