Nauka o Bycie a sztuka życia

Tłumaczenie: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Medium
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Science of Being and Art. Of Living
joga, filozofia, byt, sztuka życia
Ramon

Od wielu pokoleń wiedza wedyjska Indii jest dla ludzkości źródłem kształtowania poglądów, inspiracji i oświecenia. Książka Maharishiego Mahesh Yogi Nauka o Bycie a sztuka życia prezentuje w nowoczesny sposób tę starodawną mądrość, z wyjątkową jasnością, precyzją i głębią. Autor przedstawia metodę Transcendentalnej Medytacji, która jest prostą, naturalną i łatwą do opanowania techniką rozwijania świadomości i służy bezpośredniemu doświadczaniu sfery Bytu, transcendentalnego pola istnienia, wewnętrznej Jaźni człowieka. Stosowanie Transcendentalnej Medytacji pozwoli ludziom z łatwością spożytkować ogromne skarby sfery Bytu - dając im bezgraniczne szczęście, energię, zdolności i moc twórczą oraz siłę intelektu - czyniąc ich codzienne życie bogatym i spełnionym. Stosowanie Transcendentalnej Medytacji prowadzi do rezultatów potwierdzonych doświadczeniem ponad 6 milionów ludzi na całym świecie i sprawdzonych w ponad sześciuset badaniach naukowych:
- uśmierza stres i niepokój, zwiększając energię i witalność,
- poprawia stan zdrowia, obniża ciśnienie krwi i sprzyja odwracaniu objawów starzenia się,
- wzmacnia pamięć, siły twórcze i poziom inteligencji,
- wzbogaca i wzmacnia relacje osobiste z otoczeniem,
- otwiera przed umysłem jego nieskończony potencjał kosmiczny,
- rozwija stan wewnętrznego zadowolenia i szczęścia oraz spełnienia - stan oświecenia,
- wytwarza w świadomości jednostkowej i zbiorowej fale pokoju i harmonii - podstawę trwałego pokoju światowego.
W książce tej Maharishi roztacza swoją wizję wniesienia doskonałości w życie każdego człowieka. Program Transcendentalnej Medytacji - jak mówi - "zapoczątkuje nową erę dla nowej ludzkości, o rozwiniętych wszystkich sferach życia - fizycznej, umysłowej, materialnej i duchowej".

źródło opisu: http://www.medium.com.pl

źródło okładki: http://www.medium.com.pl

Ramon | 2013-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2013

Długa i dość trudna lektura, ale za to niezwykle wnikliwa i trafna!

Prawie arcydzieło, gdyby nie zachwalanie medytacji transcendentalnej co parę stron :) Najprawdopodobniej to, o czym pisze Maharishi da się osiągnąć innymi technikami, ale tutaj z co drugiej strony wyziera właśnie medytacja transcendentalna (ile trzeba zapłacić, aby jej się nauczyć?). Nie zmienia to jednak faktu, że książka jest super.

Nazarejski | 2017-11-24
TsanCzun-Lung | 2017-08-13