Na tropie sześcioptaka

Seria: To Lubię
Wydawnictwo: Literatura
joly_fh

Nie znosi nieekologicznych wandali, niezałatwionych spraw i kiepskich żartów. Wszystkie niestety się zdarzają w przyrodzie, także tej bardziej leśnej, czyli w środowisku naturalnym leśniczego Piątka. Szczęśliwie, podczas swych codziennych wędrówek natyka się on także na piękne zjawiska: łany turzycy, bajkowe młaki czy intrygujące oczy pewnej Klotyldy. Z miejsca się w niej zakochuje i ze zdwojoną energią walczy o lepsze jutro dla siebie i Doliny Bagiennej Trawy! Żeby jeszcze ten sześcioptak dał się wreszcie ucapić!
Przezabawna powieść o pewnym leśniku, który po lesie szwenda się zawsze po coś!

źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 2013

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/

goskrzys | 2019-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2019

Ta część przygód leśniczego Piątka wydała mi się trochę poważniejsza, ściślej skupiona na zagadnieniach związanych z ochroną przyrody - co nie znaczy, że była zła. Nie brakło humorystycznych elementów, a nawet powiało grozą, gdy Piątek niechcący wszedł w rolę śniegowego Frankensteina ;) No i coś nowego: pojawiła się Ona. A więc główny bohater będzie teraz musiał dzielić swą miłość do lasu z kimś jeszcze...

Ogółem: sympatyczna opowieść, jak wszystkie poprzednie. Ciut bardziej dydaktyczna, poważniejsza. Mądra i zabawna. Dobra - po prostu.

tlenianka | 2016-11-09
Przeczytana: 07 listopada 2016

Zabawna i bardzo fantazyjna opowieść o lesie i jej mieszkańcach. Uczy, jak należy się zachowywać w lesie, a czego nie powinno się w nim robić. Pierwsza część bardziej mi się podobała, może dlatego, że wzięła mnie przez zaskoczenie, a teraz już wiedziałam czego się spodziewać ;) Nie zawiodłam się i zabieram się za lekturę dalszych przygód leśniczego Piątka.