Po końcu sztuki. Sztuka współczesna i zatarcie się granic tradycji

Tłumaczenie: Mateusz Salwa
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Horyzonty Nowoczesności". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Universitas
ponowoczesność
sztuka
Mariusz

Niniejsza książka dotyka zagadnienia końca modernizmu i stara się, po pierwsze, ukoić naszą wrażliwość, która ostatecznie przyzwyczaiła się do inwektyw, jakie modernizm rzucał pod adresem tradycyjnego estetycznego podejścia do sztuki, a po drugie, w pewnej mierze pokazać, co oznacza czerpać przyjemność z posthistorycznej rzeczywistości. Dobrze jest wiedzieć, w jakim kierunku rozwijała się sztuka. Gloryfikowanie sztuki minionych epok, bez względu na to, jak była ona wspaniała, równa się celowemu karmieniu się pewną iluzją co do filozoficznej natury sztuki. Świat współczesnej sztuki jest ceną, jaką przyszło nam zapłacić za filozoficzne oświecenie – to jednak jest wkład w filozofię, za który ta ostatnia winna być wdzięczna.
Z Przedmowy

Spis ilustracji
Indeks nazwisk

źródło opisu: http://www.universitas.com.pl/

źródło okładki: http://www.universitas.com.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!