Mała Tereska

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
8 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

Jak każda mała dziewczynka miała marzenia - chciała być żołnierzem, krzyżowcem, apostołem... A najbardziej męczennicą - jak jej ukochana Joanna d'Arc. W końcu jednak znalazła swoją "małą drogę" do Jezusa - skromną, cichą i świętą. Zapraszamy Państwa na spotkanie z jedną z najbardziej interesujących świętych Kościoła - Teresą z Lisieux. Wysoka, szczupła, pełna uroku. Skora do psot i gotowa je...

Wysoka, szczupła, pełna uroku. Skora do psot i gotowa je płatać, komu tylko zechce. Jak każda dziewczynka, miała swoje marzenie, może dość nietypowe - chciała zostać męczennicą. Miała też swoją ukochaną bohaterkę, którą bezkrytycznie naśladowała - Joannę d'Arc.
"Pobawmy się w pustelnice" - zachęcała koleżanki dziesięcioletnia Teresa. Sześć lat później, niezłomna i uparta, wbrew przyjętym zasadom przekracza próg Karmelu, zakonu o szczególnie surowej regule.
Wybrała sobie niezwykłą drogę do świętości - poprzez "małe" dobre uczynki i "małe" ciche ofiary, takie jak ona sama - mała, najmłodsza w klasztorze.
Odkryła, że nawet, gdy wydaje się, że nic nie mamy, całym naszym bogactwem pozostaje miłość Boga i do Boga. I nic piękniejszego w życiu nie może się nam przydarzyć.

JusTyna | 2016-09-25
Przeczytana: 25 września 2016

Piękna książka opisująca proste, trudne życie wielkiej Świętej. Naprawdę warto przeczytać i poznać życie, siłę i pokorę tej niezwykłej Sługi Boga.

Agnieszka | 2015-07-31

prawdziwa historia !!!