Wielka Księga Rekordów

Tłumaczenie: Justyna Łukaszewicz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Elżbieta Jarmołkiewicz
popularnonaukowa
Lenka

Który z organizmów żywych jest najcięższy? Który kwiat największy? Z jaką prędkością może wiać wiatr? Gdzie leży kraj, w którym mieszka najwięcej dzieci? Ilu kosmonautów podróżowało w kosmosie? Które państwo wytwarza najwięcej śmieci? Ta zabawna,pouczająca książka zawiera informacje z różnych dziedzin: zarówno ze świata przyrody żywej i nieożywionej, jak i z e sposobów organizowania życia...

Ta zabawna,pouczająca książka zawiera informacje z różnych dziedzin: zarówno ze świata przyrody żywej i nieożywionej, jak i z e sposobów organizowania życia przez ludzi oraz wydarzeń nagłych i niezwykłych. Informacje te dotyczą wartości ekstremalnych - najwyższych i najniższych co daje młodemu Czytelnikowi nowe klucze do interpretacji złożonej rzeczywistości, w jakiej żyjemy.

źródło opisu: Wydawnictwo Elżbieta Jarmołkiewicz. 2003

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Paweł Kapuśniak | 2015-12-06

Jako dziecko z olbrzymią ciekawością czytałem, przeglądałem tą książkę