erotyka
literatura piękna
AMisz

Putter to rodzaj kija golfowego używanego do precyzyjnych uderzeń piłeczki znajdującej się bardzo blisko dołka. Szybkie sfinalizowanie jakiejś relacji międzyludzkiej często opisuje się jako „krótką piłkę”, a gdy relacja ta dotyczy spraw łóżkowych, mówi się o „zaliczeniu dołka”. Określenie „putter” w znaczeniu metaforycznym można zatem odnieść do sytuacji, w której „zaliczenie dołka” to kwestia „krótkiej piłki”.

Bohaterowie zbioru opowiadań Putter rozgrywają jednak swoje sprawy łóżkowe tak, że w
konsekwencji stają przed koniecznością wyboru: albo „krótka piłka”, albo „zaliczenie dołka”.
Opowiadania Amana Payora to odważna, wyrafinowana proza. Fabuły osadzone są we współczesnych realiach, lecz bohaterowie nie przeżywają przygód, które można określić mianem „obyczajne”. Autor pragnie skłonić czytelników do pytania o ich – własne i bohaterów – preferencje seksualne, o płeć i o to, jakie fascynacja erotyczna ma znaczenie w codziennym życiu.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: http://wfw.com.pl/

Sator09 | 2015-09-13
Przeczytana: 13 września 2015

Kilka opowiadań, których bohaterami są biseksualni mężczyźni. Spodziewałem się zanurzenia w świat niezwykłej i nieznanej seksualności, a dostałem infantylne historyjki o facetach, których niespodziewanie zaczynają pociągać inni faceci. A wszystko to okraszone jeszcze zbytecznym melodramatyzmem.

Antoni Leśniak | 2014-10-14
Przeczytana: 14 października 2014

W bardzo krótkiej formie o wielkim natężeniu emocjonalnym, w sposób nad wyraz artystyczny zostały przedstawione migawki z życia, owe „dołki”, które mają określać szybkie relacje między ludzie, w tym przede wszystkim te łóżkowe jako najbardziej charakterystyczne we współczesnym świecie. Wiem, że zmiana obyczajowa, która sukcesywnie następowała po 1968 roku, kiedy to eksplodowała wielka rewolucja seksualna, to proces, który trwa i przechodzi rożne fazy ewolucji, niemniej jednak to, co możemy obserwować dzisiaj pokazuje, że doszliśmy do takiego poziomu, że akt seksualny stał się naturalnym, nie tabuizowanym elementem ludzkiej seksualności, ale stał się i swoistą bułeczką, która jest bez większego problemu dostępna w każdym sklepie na wyciągnięcie dłoni, i każdy w każdej chwili może do tego sklepu wejść i ją sobie wziąć. Nie ma z tym żadnego problemu. Oczywiście nie zawsze każda bułeczka może nam smakować i nie wszystkie relacje zostają zawiązane, ale to już inny problem. Chodzi o sam...

Kaliber48 | 2014-03-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, LGBT

Aman Payor (pseudonim?) napisał pięć historii z życia mężczyzn. Mężczyzn zarówno tych nieświadomych swojej biseksualności - a może nawet homoseksualności, jak i tych tych, którzy wiedzą jak się w niej odnaleźć i co z nią zrobić. Pięć opowiadań z których dwa pierwsze są pełne niedomówień i niejednoznaczności, zaskakująco zakończone i spointowane. Pozostałe trzy - jednoznacznie gejowskie. Ponieważ staram się unikać podawania treści, tak i teraz nie puszczę pary z ust. To trzeba przeczytać! Naprawdę wciągająca lektura, z dyskretnym i ponętnym urokiem świata homo...