Takie coś

Wydawnictwo: Festina Lente
8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Zabawne, pobudzające wyobraźnię ilustracje Jolanty Richter-Magnuszewskiej. Czytajcie ze śmiechem!W książce dodatkowo: zagadki i kolorowanki związane z treścią bajki, rozwijające pamięć i spostrzegawczość dziecka.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/takie-cos-a/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/takie-cos-a/

Dzisiaj chciałabym napisać Wam kilka słów o pewnej Fundacji o nazwie Fundacja "Festina Lente" czyli z łaciny "śpiesz się powoli". Celem tej fundacji jest w szczególności propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i to nie tylko za pomocą książek w wersji papierowej ale również ebooków oraz audiobooków.

Właśnie dzięki tej fundacji trafiła w nasze ręce książeczka o "Takim czymś" :) Co to jest? Tak naprawdę nie wiadomo. Takie samo pytanie zadają sobie przeróżne zwierzaki z kraju Dżolibolibo. Najpierw ssaki wysłały lisa, aby dowiedział się kim lub czym jest "Takie Coś". Potem ptaki wysłały sowę, aby zapytała się kim jest ten dziwny gość. Następnie zebrały się wszystkie ryby i z tym samym pytaniem wysłały suma. Na koniec zleciały się chmary owadów wysłały mola, aby dowiedział się co też takiego usiadło w ogrodzie Dżolibolibo. Jednak wszystko to na próżno ponieważ "Takie Coś" zawsze odpowiadało w ten sam sposób:

"Jaki taki dla niepoznaki, kiedy mnie grzecznie pyta ktoś -
Takie siakie czy...

| 2013-12-01