Pancerne skarby z pobojowisk

Wydawnictwo: Archeologia Militaris
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
CallStorm

"Pancerne skarby z pobojowisk" to druga część bestselerowego reportażu Indii z terenu. Tym razem, autorka wraz z grupą przyjaciół i znajomych prowadzi nas na pobojowiska pełne pancernych szczątków, przeciwpancernej broni i innych pojazdów. Od drobnych przedmiotów pancernych, przez działa czołgowe do całych wraków czołgów. Od Panzerfaustów ćwiczebnych, przez karabiny ppanc. wz. 35 (Ur), do moździerzy z okresu I wojny światowej. Od wraku Kettenkraftrada, przez motocykle aż do Famo. To wszystko nadal jest w zasięgu średniej klasy wykrywacza! Lub tylko wnikliwego spojrzenia pozwalającego wyłowić w leśnych ostępach albo poniemieckiej zagrodzie wrak pojazdu zapomnianego przez wszystkich.

CallStorm | 2013-07-24
Przeczytana: lipiec 2013

Z cyklu: "KIEDY PYTAJĄ MNIE", czyli rzut okiem na książkę:

PLUSY:
+ opowieść utrzymana w duchu ogniskowych gawęd
+ książka stworzona przez pasjonatów
+ pokaźna ilość fotografii
+ duża wartość poznawcza
+ kompaktowe rozdziały

MINUSY:
- sporadyczne błędy ortograficzne
- irytująca nonszalancja autora
- literacki deszcz wielokropków
- fotografie pozbawione koloru

PODSUMOWUJĄC:
Bawiłem się doskonale :)