Odchudzanie nastolatek

Wydawnictwo: Astrum
dieta, odchudzanie, nastolatki, poradnik
zdrowie, medycyna
Agata

Czy wiesz, co spędza sen z powiek nastolatkom? Dlaczego młode dziewczyny z niepokojem spoglądają w lustro, przerażone stają na wagę, a w trakcie jedzenia skrupulatnie liczą kalorie? Po prostu chcą być szczupłe. Tylko jak osiągnąć idealną figurę, nie popadając w anoreksję, bulimię czy depresję? Z czego zrezygnować w codziennej diecie, aby nie zaszkodzić własnemu zdrowiu? Na te i szereg...

Czy wiesz, co spędza sen z powiek nastolatkom?
Na te i szereg innych pytań związanych z odchudzaniem odpowiada Marzena Dalecka, autorka niniejszej książki. W swojej krótkiej, ale wyczerpującej pracy zawarła ona podstawowe wiadomości dotyczące prawidłowego żywienia. Scharakteryzowała zagrożenia płynące z nadmiernej chęci zrzucenia kilku (często hipotetycznie) zbędnych kilogramów, która z czasem może się przerodzić w patologię.
Ponadto zamieściła przejrzyste zestawienie wartości odżywczych i kalorycznych różnych produktów, uzupełniając je ciekawymi propozycjami posiłków. Wyjaśniła też, co to jest zły metabolizm i na czym polega racjonalne odchudzanie. Jako ciekawostkę ukazała, jak w ciągu dziejów kształtował się ideał kobiecego piękna.
Odchudzanie nastolatek to książka przeznaczona zarówno dla młodzieży, pragnącej zachować doskonałą sylwetkę w trudnym okresie dojrzewania, jak i rodziców, chcących poznać problemy swoich dorastających dzieci. Warto do niej sięgnąć!

źródło opisu: http://www.astrum.wroc.pl/

źródło okładki: http://www.astrum.wroc.pl/